Nie wszyscy wymienieni w rankingu mogą czuć się wygranymi. Największy problem mają Rosjanie, zwłaszcza ci mieszkający w Moskwie, uznawani za najmniej sympatycznych ludzi świata. Niewiele lepiej jest w Londynie i Hongkongu.

Reklama

W Tokio nie tylko mieszkańcy są bardzo uprzejmi, ale turyści mogą liczyć również na pomoc przyjaznych taksówkarzy. To właśnie oni królują we wszelkich rankingach. Niewiele ustępują im ci z Cancun i Singapuru, a najgorzej pod tym względem jest znowu w Moskwie. Tylko trochę lepiej jest w Pekinie i Brukseli.

W stolicy Japonii nie tylko taksówkarze są super, ale także przyjazna jest komunikacja miejska. Dobrymi połączeniami tramwajowymi, autobusowymi oraz metrem mogą pochwalić się również w Zurychu i Monachium.

Najgorzej pod tym względem jest w stolicy Wietnamu Hanoi oraz egipskim Sharm El-Shejk i Marakeszu.

A gdzie są najlepsze ceny? Według portal TripAdvisor w Lizbonie. Nie najgorzej jest również w Budapeszcie i Bangkoku. Najwięcej wydamy za to w Oslo. Drogo jest również w Moskwie i Zurychu.

Reklama

Rajem dla kochających shopping jest Nowy Jork, który wygrał z Bangkokiem i Dubajem. Najtrudniej na okazję trafić w Moskwie, Oslo i dominikańskiej Punta Cana.

Najczystszym miastem jest Tokio, ale tylko nieznacznie ustępują mu Singapur i Zurych. Na brud muszą przygotować się turyści, którzy wybierają się do indyjskiego Bombaju, Marakeszu i Punta Cana.