Już wcześniej policja wzmocniła patrole w najpopularniejszych wśród turystów miejscach: katedrze Notre Dame, Luwrze, Operze Paryskiej, dzielnicy Montmartre i na Polach Elizejskich.

Reklama

Teraz, jak zapowiada, będzie ściślej współpracować z przemysłem turystycznym i ambasadami obcych państw, by za ich pośrednictwem informować turystów, jakich nawyków muszą się wystrzegać. Powstanie też lista hoteli w Paryżu, w których okolicy należy zachować szczególną czujność.

W autobusach, które kursują z lotniska Roissy-Charles de Gaulle do centrum, znajdą się ogłoszenia z ostrzeżeniami. Podobne ostrzeżenia, które już są nadawane w metrze paryskim, będą ogłaszane teraz także po chińsku i japońsku.

Policja chce również zwrócić uwagę turystów na możliwość składania skarg, ułatwioną dzięki aplikacji dostępnej na wszystkich komisariatach. Pozwala ona na złożenie skargi w uproszczonym trybie i łącznie w 16 językach.

Zapowiadana jest też nowa wersja przewodnika "Paryż - całkowicie bezpieczny", która prócz wersji chińskiej, japońskiej, koreańskiej, angielskiej i hiszpańskiej będzie przetłumaczona na rosyjski. Przewodnik będzie też rozpowszechniany szerzej, niż było to do tej pory.

W zeszłym roku Paryż odwiedziło 29 milionów turystów. Cudzoziemców zaniepokoiły jednak przypadki rabunków, których ofiarą padali turyści z Chin, oraz plaga kradzieży kieszonkowych. W kwietniu pracownicy Luwru, jednego z największych muzeów na świecie, ogłosili jednodniowy strajk, by zaprotestować przeciwko atakom zorganizowanych grup kieszonkowców, zarówno na turystów, jak i personel muzeum.