Hiszpania jest już przygotowana, aby wkrótce otworzyć się na cały świat - oznajmiła w piątek minister Reyes Maroto.

Reklama

Przedstawicielka rządu Pedro Sancheza potwierdziła podaną w czwartek przez jej resort informację, że Hiszpania prowadzi działania, dotyczące paszportu szczepionkowego z 10 państwami, które wezmą udział w testowaniu tego pilotażowego projektu.

Paszport szczepionkowy

Reyes Maroto sprecyzowała, że 21 maja podczas madryckich targów turystycznych Fitur władze Hiszpanii zaprezentują paszport szczepionkowy i zasady, na jakich będzie można korzystać z tego dokumentu cyfrowego.

Reklama

Pod koniec kwietnia ministerstwo zdrowia Hiszpanii poinformowało, że jego eksperci opracowali program testowania tzw. paszportu szczepionkowego, służącego bezpiecznej turystyce podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego. Resort wyjaśnił wówczas, że na podstawie tego dokumentu, wydawanego w formie elektronicznej, od czerwca przyjmowani byliby zagraniczni urlopowicze.

Z informacji ujawnionych dotychczas przez hiszpańskie ministerstwo zdrowia wynika, że tzw. zielony certyfikat cyfrowy, jak nazywany jest paszport szczepionkowy, ma zawierać informacje na temat ewentualnych szczepień turysty, przeprowadzanych przez niego testów na obecność koronawirusa, a także okresu chorowania na Covid-19.