Zimowy szczyt sezonu na Wyspach Kanaryjskich

W poszukiwaniu słońca zimą nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Wystarczy kilka godzin w samolocie, by znaleźć się u wybrzeży Afryki, na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich, gdzie w środku zimy czeka słoneczna pogoda i temperatura ponad 20 stopni Celsjusza.

Nic dziwnego, że można tam spotkać również tłumy spragnionych lata turystów. Jak informuje portal nakanarach.pl tamtejsze hotele na przełomie sezonu 2023/2024 mają rekordowe obłożenie. W jednej z najpopularniejszych sieci hotelowych potwierdzone rezerwacje w okresie od 18 grudnia do 7 stycznia 2024 osiągnęły poziom ponad 83 proc. zarówno na wyspie La Palma, jak i Teneryfie, a także 76 proc. na La Gomerze.

Reklama

Kolejna fala turystów na początku roku

Grudniowe wyniki są rekordowe w porównaniu do ubiegłych lat, mimo wzrostu cen. Zainteresowanie jest średnio o 15 proc. wyższe niż rok temu, największe na Fuerteventurze (wzrost o 23 proc.) i na Teneryfie (wyższe o 20 proc.)

Rezerwacje na styczeń i luty w części hoteli już teraz są na poziomie przekraczającym 90 proc. Na marzec dochodzi do około 80 proc. Władze wysp spodziewają się bardzo dobrego dla turystyki całego 2024 roku.

Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie / ShutterStock
Reklama

Kto najchętniej odwiedza Wyspy Kanaryjskie?

Wśród turystów najwięcej jest Brytyjczyków - stanowią 35 proc. odwiedzających – w tym roku to ponad 4,7 mln osób. Jak wynika z informacji rządu Wysp Kanaryjskich na podstawie danych z hiszpańskich lotnisk kolejną najliczniejszą grupą zagranicznych gości są Niemcy, Irlandczycy, Włosi, Holendrzy, Francuzi i Belgowie.

Polacy są na 8. miejscu. W tym roku "Kanary” odwiedziło ponad 273 tys. turystów z Polski, to o 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Prawie połowa z nich wybrała Teneryfę, następnie Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote i La Palmę.

Jaka jest pogoda zimą na Wyspach Kanaryjskich? Jak długo się tam leci?

Wyspy Kanaryjskie to najcieplejszy zimą kierunek w Europie. Aktualne prognozy mówią o około 21 stopniach Celsjusza, słonecznej pogodzie, braku opadów i silnego wiatru w najbliższych dniach. W styczniu, lutym i marcu temperatura w dzień wynosi zwykle powyżej 20 stopni, a w nocy nie spada poniżej 15 stopni. Woda zimą ma około 20 stopni Celsjusza. Bezpośredni lot na wyspy trwa około 5-6 godzin.