Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Księżyc na Ziemi. Kosmiczne krajobrazy Wysp Kanaryjskich [ZDJĘCIA]

3 października 2015, 20:12
Teide to jeden z największych czynnych wulkanów na świecie, a z jego szczytu roztacza się przepiękny widok na cały archipelag Wysp Kanaryjskich. Położony w samym sercu Teneryfy, na terenie Parku Narodowego Teide, wznosi się na wysokość ponad 3700 metrów n.p.m. – jest największym hiszpańskim szczytem, który można dostrzec niemal z każdego zakątka wyspy. Krąży legenda, że jedna z wulkanicznych erupcji to efekt walki mieszkającego we wnętrzu wulkanu demona oraz boga nieba. Podobno ów demon połknął słońce, ponieważ pozazdrościł mu blasku i gdy na wyspie zapadł mrok w rzeczywistości spowodowany przez wypluwane przez wulkan popioły, mieszkańcy wezwali boga nieba by ten odzyskał słońce. Blask bijący z wulkanu na tle ciemnego nieba to właśnie rzekoma walka dobra ze złem. Tradycyjnie to dobro zwyciężyło i niebo ponownie rozświetlił słoneczny blask. Dziś Teide prezentuje się wprost nieziemsko – z powodu licznych erupcji ziemia wokół wulkanu pokryta jest warstwą zastygłej lawy, a to sprawia, że miejsce wygląda księżycowo.
Teide to jeden z największych czynnych wulkanów na świecie, a z jego szczytu roztacza się przepiękny widok na cały archipelag Wysp Kanaryjskich. Położony w samym sercu Teneryfy, na terenie Parku Narodowego Teide, wznosi się na wysokość ponad 3700 metrów n.p.m. – jest największym hiszpańskim szczytem, który można dostrzec niemal z każdego zakątka wyspy. Krąży legenda, że jedna z wulkanicznych erupcji to efekt walki mieszkającego we wnętrzu wulkanu demona oraz boga nieba. Podobno ów demon połknął słońce, ponieważ pozazdrościł mu blasku i gdy na wyspie zapadł mrok w rzeczywistości spowodowany przez wypluwane przez wulkan popioły, mieszkańcy wezwali boga nieba by ten odzyskał słońce. Blask bijący z wulkanu na tle ciemnego nieba to właśnie rzekoma walka dobra ze złem. Tradycyjnie to dobro zwyciężyło i niebo ponownie rozświetlił słoneczny blask. Dziś Teide prezentuje się wprost nieziemsko – z powodu licznych erupcji ziemia wokół wulkanu pokryta jest warstwą zastygłej lawy, a to sprawia, że miejsce wygląda księżycowo. / Shutterstock
Powoli, lecz wielkimi krokami zbliża się zima, więc jeśli jeszcze nie jesteście gotowi na pożegnanie z latem koniecznie wybierzcie się na Wyspy Kanaryjskie.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Zobacz
Reklama
Reklama