Warszawa

Zabytki, pochody, tańce… Czeskie cuda świata, czyli lista dziedzictwa UNESCO

22 czerwca 2018, 17:14
12 – tyle zabytków z Czech znajduje się na liście materialnego dziedzictwa UNESCO (na wpis czeka kolejnych 18 obiektów). Ale równie bogata jest lista dziedzictwa kulturowego z barwnymi pochodami karnawałowymi, męskim tańcem ludowym czy np. wyjątkowym wydarzeniem zwanym Jazdą Królów. Co koniecznie trzeba zobaczyć? O czym nie można zapomnieć? Podpowiadamy (obowiązuje kolejność alfabetyczna).
12 – tyle zabytków z Czech znajduje się na liście materialnego dziedzictwa UNESCO (na wpis czeka kolejnych 18 obiektów). Ale równie bogata jest lista dziedzictwa kulturowego z barwnymi pochodami karnawałowymi, męskim tańcem ludowym czy np. wyjątkowym wydarzeniem zwanym Jazdą Królów. Co koniecznie trzeba zobaczyć? O czym nie można zapomnieć? Podpowiadamy (obowiązuje kolejność alfabetyczna). / ShutterStock
Z jednej strony zamki, pałace, ogrody, a nawet całe wioski, a z drugiej – zwyczaje i wydarzenia kulturalne. Czechy to jeden z krajów z największą liczbą wpisów na liście materialnego i niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Tematy:
czechy turystyka zabytki podróże UNESCO praga co zobaczyć palace dziedzictwo

Powiązane

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • misiek
    2018-06-25 17:00:44
    Czesi to mądry i gospodarny kraj. Powinniśmy się od nich uczyć.
    0

Zobacz więcej