Londyn, Paryż, Marrakesz, Toronto, Barcelona – oto 5 niesamowitych miast. W każdym z nich można odnaleźć perły architektury, miejsca z wyjątkowym klimatem oraz piękno starych lub nowoczesnych dzielnic. Każde z nich wyróżnia się na tle innych dzięki atrakcjom, którymi słyną na całym świecie. Marzysz o podróży do jednego z nich? Weź udział w zorganizowanym przez sieć AccorHotels konkursie Bring Your Top 10 i zabierz na wakacje 10 przyjaciół!

Reklama

Toronto – wieżowce nad jeziorem

Położone nad jeziorem Ontario, Toronto zachwyca widokami wieżowców i górującej nad nimi CN Tower. Wieża stanowi największą atrakcję miasta – turyści mogą wjechać na nią windą i podziwiać panoramę miasta z wysokości 446 metrów. Niedaleko znajduje się również centrum portowe, którego stare magazyny zostały przekształcone w teatry, galerie i restauracje.

Z kolei najlepszym miejscem na zakupy w Toronto jest St. Lawrence Market – targ zlokalizowany w XVII-wiecznym budynku położonym w starym mieście. Można tu znaleźć zarówno lokalne produkty spożywcze, jak i biżuterię.

Londyn – siedziba królowej i miasto Harry’ego Pottera

Londyn to jedno z najpopularniejszych i największych miast w Europie, dlatego warto je odwiedzić o każdej porze roku. W cieplejsze miesiące "obowiązkowe" są spacery po Hyde Parku lub Green Parku. Podczas przechadzki po Green Parku można dostrzec z oddali główną rezydencję angielskiej monarchii od 1837 roku, czyli pałac Buckingham.

Fani historii z chęcią odwiedzą opactwo Westminster (miejsce koronacji i pochówku królów angielskich), sławny na cały świat zegar Big Ben, pałac Kensington i Tower of London. Z kolei miłośnicy głośnej sagi książek o najsławniejszym chłopcu z blizną na czole będą zachwyceni odwiedzinami na peronie 9 i ¾ na stacji kolejowej King’s Cross, a także w studiu Warner Bross – można w nim zobaczyć m.in. chatkę Hagrida.

Reklama

Barcelona – miejsce idealne do zabawy i relaksu

Barcelona, znana z monumentalnej katedry Sagrada Familia, to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Europie. I nie bez powodu! Oprócz sławnej bazyliki zaprojektowanej przez Antoniego Gaudiego w mieście można znaleźć wiele słynnych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Las Ramblas, czyli jedna z najruchliwszych ulic Barcelony. Podczas spacerów na deptaku można podziwiać artystów ulicznych, zrobić zakupy w licznych sklepach, a także napić się lokalnych trunków w klimatycznych lokalach. Po zwiedzaniu dobrym pomysłem jest wstąpienie na targ La Boqueria – tu można spróbować wyśmienitego jedzenia i kupić lokalne produkty.

Paryż – dla wielbicieli sztukiMiasto zakochanych, artystów i świateł – Paryż ma wiele przydomków. Co należy w nim zobaczyć oprócz obowiązkowej Wieży Eiffla? Oczywistą odpowiedzią jest Luwr, a także Muzeum d’Orsay, w którym można podziwiać prace m.in. Degasa, Renoira i Maneta.

Warto również na własne oczy zobaczyć słynną katedrę Notre Dame. Zachwycający budynek skrywa bogatą historię: to w nim monarchowie zawierali małżeństwa i został ukoronowany Napoleon.

W trakcie pobytu w Paryżu należy koniecznie odwiedzić także Marais, czyli najmodniejszą dzielnicę miasta. Mieści ona najstarszą dzielnicę żydowską, a także Place des Vosges, plac pełen zieleni i wspaniałych kamienic – w jednej z nich mieszkał Wiktor Hugo.

Marrakesz – kwintesencja Orientu

Zapach kardamonu w powietrzu, miętowa herbata pita na dachach domów i gwarne bazary – tego można się spodziewać w trakcie wizyty w Marrakeszu. Jego największą atrakcją jest Dżami al-Fana, czyli plac pośrodku miasta, na którym toczy się życie jego mieszkańców. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest miejscem, gdzie kupisz aromatyczne przyprawy, piękne szale, wypijesz mocną kawę i zobaczysz zaklinaczy wężów. Po zakupach na największym placu Marrakeszu warto wybrać się do medresy Ben Youssef, czyli największej szkoły teologicznej w Maroku, która jest uznawana za jeden z najpiękniejszych budynków tego typu w kraju.