Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Okradli cię w podróży? Co robić? Jak się ratować?

28 marca 2013, 09:55
Ważne jest, aby nie afiszować się statusem turysty. "Niejednokrotnie kradzieże mają miejsce w centralnych punktach miast. Niebezpieczne są również dworce, czy przejścia tranzytowe" - komentuje Marco Brinkmann z Tripsta.pl. W niektórych miejscach lepiej nie decydować się na nocne spacery. Umiarkowana ostrożność, przykładowo chowanie aparatu fotograficznego, rzadkie korzystanie z telefonu, płacenie niedużymi kwotami, to wszystko może skutecznie zniechęcić potencjalnego złodzieja
Ważne jest, aby nie afiszować się statusem turysty. "Niejednokrotnie kradzieże mają miejsce w centralnych punktach miast. Niebezpieczne są również dworce, czy przejścia tranzytowe" - komentuje Marco Brinkmann z Tripsta.pl. W niektórych miejscach lepiej nie decydować się na nocne spacery. Umiarkowana ostrożność, przykładowo chowanie aparatu fotograficznego, rzadkie korzystanie z telefonu, płacenie niedużymi kwotami, to wszystko może skutecznie zniechęcić potencjalnego złodzieja / Shutterstock
Bez pieniędzy, kart płatniczych, dokumentów i telefonu, często możliwości porozumienia się w języku kraju, w którym jest się gościem - to może przydarzyć się każdemu podróżującemu. Co robić, kiedy staniemy się ofiarą złodzieja za granicą?
Reklama
Reklama
Tematy:
złodzieje podróż złodziej turysta kradzież

Powiązane

Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Drin
    2013-04-09 23:02
    Jadę z tym roku na objazdówkę z Almaturem - o biuro podróży jestem spokojna, wiem, że to najlepszy wybór, jakiego mogłam dokonać w tej chwili. Ale jako, że to objazdówka i będę w wielu miejscach, muszę pilnować swoich rzeczy. Portfel, dokumenty i aparat ciągle nosić ze sobą.
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama