• 22
  Uwielbiamy ten subtelny luksus, jakim są perfumy. Najbardziej znane marki kuszą nas swoimi mieszankami i eleganckimi opakowaniami. Skąd jednak pochodzą najczęściej stosowane w pachnidłach składniki? Przedstawiamy listę miejsc, do których warto pojechać, aby zobaczyć, jak rosną perfumy!
 • Lago di Garda, Włochy
  2
  4
  Maj to najwyższa pora, żeby złapać kondycje i spędzić aktywnie długi weekend. Pogoda jest idealna, żeby chodzić po górach - wiosna już w pełni, ale upałów nie ma. Jednak góry górom nierówne, dlatego wybraliśmy kilka niesamowitych miejsc w Europie, które naprawdę warto zobaczyć.
 • Plac Czerwony w Moskwie
  1
  Miejsca to nie tylko to, co się widzi. Znani kompozytorzy, ważne wydarzenia i wspaniałe sale koncertowe – to część wspaniałego dziedzictwa muzycznego, podtrzymywanego w wielu miastach Europy. Przedstawiamy miejsca, które w Petersburgu, Moskwie, Salzburgu i Londynie powinien odwiedzić każdy miłośnik muzyki poważnej.
 • Nowy Jork można zwiedzać miesiącami, a i tak miasto będzie miało wam do zaoferowania coś, czego jeszcze nie widzieliście. Zanim jednak ruszycie, by zobaczyć najpopularniejsze atrakcje, warto dokładnie zaplanować podróż - w ten sposób nie będzie ryzyka, że zgubicie się w mieście, bezradnie przeglądając mapę. W Nowym Jorku działa dobrze rozwinięta sieć autobusowa i liczne linie metra. Jeśli macie już kartę Metro Card, pozostaje tylko sprawdzić, jak najszybciej dostać się do popularnych atrakcji miasta.
 • Japonia
  1
  Jest tysiąc powodów, żeby jechać do Azji, ale zwiedzanie sztampowych atrakcji i wylegiwanie na plaży nikogo nie zbliży do poznania kultury Japonii. Żeby podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni nie była tylko zakupami w Tokio, poświęć czas na tradycyjny japoński teatr. Brzmi nieciekawie? Jest zupełnie inaczej!
 • Mężczyzna w muzeum
  2
  1
  Muzea to nie tylko wspomnienia z nudnych wycieczek szkolnych czy obowiązkowy punkt każdej podróży. Galerie i sale pełne zabytkowych bibelotów nie u każdego wywołują dreszczyk emocji. Rozwiązaniem na muzealny kryzys może być wizyta w jednym z niekonwencjonalnych muzeów - a tych na świecie nie brakuje!
 • Bangkok, Tajlandia
  1
  15
  Tajlandia to kraj egzotyczny, ale otwarty na świat. Świetnie się nadaje na pierwszy kontakt z Azją. Za dnia można spędzać czas na rajskich plażach, wygrzewając się w słońcu, a na bardziej aktywnych czeka bogata oferta sportów wodnych i interesujące zabytki. Tajlandia ma jednak i drugie oblicze - nocą zamienia się w prawdziwy imprezowy raj. Sprawdź, jak bawią się mieszkańcy Bangkoku i które kluby słyną z najlepszych imprez.
 • Spiralna klatka schodowa w Muzeum Watykańskim
  2
  Watykan – państwo mniejsze niż miasto – jest przedmiotem wielu legend i teorii spiskowych, ale jedno jest pewne. Słynne Muzea Watykańskie wciąż mają swoje tajemnice nie mniej ciekawe niż Tajne Archiwa Watykanu.
 • Koloseum w Rzymie
  6,5 miliona osób zwiedziło w zeszłym roku rzymskie Koloseum - podała dyrekcja i przyznała, że liczba ta zbliża się do kresu możliwości zabytku. Takie tłumy są groźne dla samego amfiteatru i dlatego postanowiono wprowadzić alternatywne trasy i formy zwiedzania.
 • Sztokholm, Szwecja
  Zwiedzanie Europy nie jest tanie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą najciekawsze i najczęściej odwiedzane kraje – Wielka Brytania, Portugalia, czy Norwegia i Szwecja, o których wiadomo, że są po prostu drogie. Coraz więcej firm i miast oferuje karnety turystyczne, czyli City Passy, mające sprawić, że podróżowanie będzie tańsze. Czy to jednak działa?
 • Francja, Alpy
  Jedna osoba zginęła wskutek zejścia lawiny w Wysokich Alpach we Francji. Dwie inne uratowali członkowie tej samej wycieczki w góry.
 • Singapur nocą
  14
  Singapurski tygrys nie śpi. W tym kraju kładzie się duży nacisk na pracę i łatwo tu odnieść wrażenie, że mieszkańcy kraju prawie nie wychodzą ze swoich biur – jest jednak odwrotnie. Singapur, jak każde państwo na świecie, ma ofertę skierowaną do tych, którzy życie najchętniej zaczynaliby po zmroku.
 • Polacy

  Nieoczekiwana zmiana miejsc? "W polsko-niemieckim związku zaczęło pękać"

 • Transparenty zawieszone przez kibiców przed Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, w kórym operowano Tomasza Golloba

  Tomasz Gollob w stanie śpiączki farmakologicznej. Żużlowiec oddycha przez respirator

 • Emmanuel Macron

  Doradca prezydenta: W programie Macrona są rzeczy niepokojące dla Polski

Zobacz więcej