Podczas pierwszej wyprawy przeszli 12 tys. km, co zajęło im niecałe dwa lata. ("Wyprawa była obserwowana w mediach społecznościowych przez tysiące osób i wywołała duże zainteresowanie mediów, zarówno polskich, jak i zagranicznych"). W planowanym na 2020 rok projekcie chcą promować piesze mikrowyprawy i turystykę lokalną w Polsce.

Reklama

W czasach, kiedy tyle mówi się o śladzie węglowym, który zostawiamy za sobą podróżując, chodzenie jest świetną i bardzo ekologiczną alternatywą. Jest nie tylko zdrowe dla nas i dla środowiska, ale także tanie i ogólnodostępne – piszą. I od razu dodają: Uważamy też, że 6 km/h to idealna prędkość do poznawania świata. Idąc mamy czas naprawdę przyjrzeć się odwiedzanym miejscom i nawiązać kontakt z mieszkańcami.

Dodatkowo Stones on Travel chcą wesprzeć tych, którzy chodzić nie mogą. Jak? Podczas przejścia wokół Polski będą zbierać środki dla dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), podopiecznych fundacji Zdążyć z Pomocą, tłumaczą.

Za Stones on Travel stoją: Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, przewodnik turystyczny i organizator wydarzeń kulturalnych i sportowych i Aleksandra Synowiec – dziennikarka, pisarka, przewodniczka turystyczna i organizatorka wydarzeń kulturalnych.

Reklama