Koronawirus pokrzyżował plany wakacyjne sporej części Polaków – niemal połowa (46 proc.) przyznaje, że biorąc pod uwagę okoliczności związane z pandemią COVID-19, ich plany wakacyjne uległy zmianie. W tym roku tylko co dziesiąty Polak spędzi wakacje za granicą, najczęściej na wyjeździe zorganizowanym samodzielnie, rzadziej z biurem podróży.

Reklama

To istotny spadek względem lat poprzednich, kiedy to za granicą urlop spędzało około 20 proc. z nas – komentuje Joanna Michałowska, starszy kierownik projektów w firmie Inny Format, która przeprowadziła badanie.

Niemal 3/4 rodaków spędzi urlop w Polsce – w większości na samodzielnie zorganizowanym wyjeździe (38 proc.) lub po prostu zostaną w domu (30 proc.). Co czwarty Polak (24 proc.) wybierze się na wakacje do rodziny, znajomych lub na działkę – częściej ci, którzy musieli zmienić swoje tegoroczne plany (30 proc. z nich vs 18 proc. spośród tych, którzy planów wakacyjnych nie zmienili).

Reklama

Co piąty Polak jeszcze nie wie, jak spędzi tegoroczne wakacje.

Badanie przeprowadziła gdańska agencja badawcza Inny Format. Sondaż zrealizowano w dniach 21-24 maja 2020 r. metodą wywiadów internetowych na 1040-osobowej ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 18+.