Osoby mające nadzieję na odprężające wakacje na wyspie mogą jednak być zawiedzione, gdyż wciąż obowiązują tam alerty podróżne i procedury bezpieczeństwa dla przyjezdnych – pisze we wtorek japoński dziennik "Japan Times".

Reklama

Uruchomiony w maju program "Air V&V" ma na celu przyciągnięcie na Guam obywateli USA mieszkających w krajach i regionach Azji, takich jak Japonia, Filipiny czy Tajwan, gdzie program szczepień nie jest równie zaawansowany jak w Stanach Zjednoczonych i państwach europejskich.

Darmowe szczepionki

Przybywający na wyspę Amerykanie mogą liczyć na darmowe dawki szczepionek zatwierdzonych do użycia w ich kraju. Władze Guamu planują jednak wkrótce rozszerzyć kampanię „turystyki szczepionkowej” i zaoferować odpłatne szczepienia obcokrajowcom.

Turyści niebędący obywatelami będą musieli płacić, ale mogą tu być natychmiast zaszczepieni, jeśli szczepionki sprzedawane w sektorze prywatnym zostaną udostępnione tutejszym klinikom – powiedział szef biura ds. turystyki lokalnych władz Guamu Carl Gutierrez, cytowany przez portal PNC.