Jesień na Wyspach Kanaryjskich

Urlop w listopadzie, kiedy pogoda w Polsce pozostawia wiele do życzenia, sprawia, że wiele osób szuka czegoś poza granicami kraju. Zależy nam na miejscach, w których znajdziemy słońce, wyższe temperatury i przyjemniejszą aurę. Jednym z popularnych kierunków są Wyspy Kanaryjskie, na które warto polecieć jesienią.

Jest to archipelag złożony z kilku wysp: El Hierro, Fuerteventury, Gran Canarii, Lanzarote, La Gomery, La Palmy i Teneryfy, oraz małych wysepek. Najcieplejszym miejscem jest Fuerteventura.

Reklama

Jaka pogoda na Wyspach Kanaryjskich jesienią?

Czy w listopadzie na Kanarach są upały? Od razu warto zaznaczyć, że nie. Jeśli więc liczysz na mocne słońce i tropikalny klimat, musisz wybrać inny kierunek. Średnia listopadowa temperatura wynosi tam bowiem 23 stopnie. Zazwyczaj na początku miesiąca jest cieplej, około 25 stopni, i wraz z biegiem miesiąca nieco się ochładza. Noce również są ciepłe ze minimalną temperaturą 15 stopni.

Reklama

Pogoda jest więc przyjemna, zdecydowanie możesz spakować letnie ubrania, cieszyć się plażowaniem, sportami wodnymi i zwiedzaniem w sprzyjających okolicznościach. Jednak dla miłośników "smażenia się w słońcu" może być nieco zbyt chłodno.

W listopadzie na Wyspach Kanaryjskich musisz również przygotować się na deszczowe dni, choć nie ma ich wiele. Dużo zależy też od tego, gdzie dokładnie zamierzasz spędzić urlop.

Zdarzają się lata, gdzie listopad nie jest łaskawy, niestety pogody nie da się do końca przewidzieć. Natomiast często warunki różnią się w poszczególnych częściach wysp. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że aura jest wiosenna i świetnie nadaje się do zwiedzania.

Temperatura wody w listopadzie

Mówi się, że Kanary są idealne na leniwe wakacje na plaży. Idealne są jednak także dla miłośników sportów wodnych. Czy w listopadzie na Wyspach Kanaryjskich da się kąpać w oceanie? Woda jesienią jest zdecydowanie chłodniejsza. Wynosi około 20 stopni. Jednak z racji tego, że jest zbliżona do temperatury powietrza, amatorów listopadowych kąpieli nie brakuje.

Listopad na Wyspach Kanaryjskich – poza sezonem mniej tłoczno i taniej

Letni sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich trwa od czerwca do września. Jeżeli zdecydujesz się na Kanary w listopadzie, możesz liczyć na to, że zapłacisz mniej i spotkasz się z mniejszym obłożeniem turystów.

Oczywiście miejsce to jest odwiedzane cały rok i trudno mówić tutaj o pustkach jesienią, zwłaszcza że pogoda dopisuje, jednak zdecydowanie jest mniej tłoczno niż w letnich miesiącach.

Która Wyspa Kanaryjska jest najlepsza na listopad?

Która z 7 wspomnianych przez nas wysp jest najlepsza na listopad? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak polecanym kierunkiem jest Gran Canaria. Średnia temperatura w listopadzie wynosi tam wówczas aż 26 stopni, nocą natomiast – 19. Nie można narzekać również na temperaturę wody – 22 stopnie. Takich temperatur Morze Bałtyckie nie osiąga nawet latem.