Inne
Reklama

Warto wykupić cały karnet uprawniający do korzystania z bogatej oferty konsorcjum Dolomiti Super Ski. Najwyższa nartostrada prowadzi z masywu Marmolady. Ale można też pokusić się o przejechanie słynnej trasy Sella Ronda o długości 50 km. Wszystko wprost na wyciągnięcie ręki. Z Val di Fassa łatwo się przedostać do Val di Fiemme czy Val Gardena. I to bez odpinania nart!

Val di Fassa znajduje się między Gruppo Sella i Sassolungo. Trasy narciarskie rozciągają się między miejscowościami Canazei, Pozza di Fassa i Moena. Oprócz Marmolady i Sella Ronda jest tu również słynna trasa Ciampac.

Na tych, którzy lubią wysiłek i ryzyko, czekają czarne trasy na oświetlonym stoku slalomowym w Pozza di Fassa. Również sam stok Ciampac prowadzący do miejscowości Alba nęci śmiałków na dwóćh deskach.

Miłośnicy pięknych widoków zapewne zachwycą się niepowtarzalną panoramą na gołe, ogromne ściany skalnych masywu Gruppo Sella i Sassolungo. Gdy słońce zachodzi, robią się przepięknie czerwone. To zasługa dolomitu, z któych te masywy są zbudowane.

Zaawansowani narciarze mogą korzystać ze wszystkich dostępnych tras. A co z początkującymi? W Val di Fassa, jak we wszystkich włoskich ośrodkach, nie zapomniano również o nich.

Są tu place zabaw śnieżnych z wyciągami specjalnie wyposażonymi w taśmy, dzięki którym łatwiej wyjechać na stok. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wielką halę u podnóża góry Belvedere.

Snowboardziści też znajdą w Val di Fassa coś dla siebie. Powstał tu nawet specjalny tor do border-crossu. Znajduje się na hali góy Belvedere.

Wieczorem można wybrać się, oczywiście już bez desek na nogach, do jednej z mnóstwa kawiarenek, restauracji, pubów lub nawet dyskotek w miasteczku Canazei. Niedaleko od centrum tej miejscowości jest też kompleks basenowy EGHES - Wellness Center z różnymi saunami i hydromasażami gdzie można zrelaksować się po nartach.

Informacja turystyczna

Reklama

Strèda Roma, 36
38032 Canazei (TN)
Tel.: 0039 0462 609 500
Fax: 0039 0462 602 278
e-mail: info@fassa.com