Inne
Reklama

Te stacje narciarskie to: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze, Passo Role i największe Ski Center Latemar. Do wyboru, do koloru. Zresztą cała dolina jest przepięknym rajem dla narciarzy. Val di Fiemme to przedsionek Dolomitów.

Trudno zliczyć wszystkie wyciągi. Jest ich tu tak dużo, że niemożliwe, by ktoś nie znalazł stoku dostosowanego do swoich możliwości. W dodatku nie ma obawy, że nie będzie śniegu. Trasy dla narciarzy są wytyczone na wysokości ponad tysiąca metrów, dlatego biała pokrywa leży długo. Sezon w Val di Fiemme zaczyna się na początku grudnia i trwa do początku kwietnia.

Oczywiście we wszystkich ośrodkach narciarskich usytuowanych w tej dolinie są specjalne place zabaw śnieżnych dla najmłodszych. Szczególnie warte polecenia są: stoki nieopodal schroniska Gardone w ośrodku Ski Center Latemar i Dos dei Laresi na zboczach Alpe Cermis.

Bardziej wymagających narciarzy zadowolą codziennie wyrównywane ratrakami stoki. Nartostrada Olimpia ma aż 7,2 kilometra długości. Z kolei natrudniejsze są Palla di Santa i Variante Muro w ośrodku Ski Latemar oraz Fiamme Oro w Ski Area Alpe Lusia.

Najważniejsze miejscowości Val di Fiemme to Cavalese i Predazzo. Mniejsze są Stava, Panchia i typowo narciarska stacja Pampeago. Zobacz mapę

Po szaleństwach na stokach można się zrelaksować na krytym basenie lub lodowisku w Cavalese.

Informacja turystyczna

Val di Fiemme
tel. 0462 241111
fax 0462 241199
info@visitfiemme.it
www.visitfiemme.it