We Wrocławiu oraz w kilku miejscowościach na Dolnym Śląsku odbędzie się szereg imprez artystycznych. Będzie można wysłuchać m.in. koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej czy recitalu wokalnego światowej sławy tenora Marka Torzewskiego. Odbędzie się również kilka paneli dyskusyjnych poświęconych Janowi Pawłowi II, kulturze kresowej i jej związkom z Dolnym Śląskiem oraz ikonografii Jerzego Nowosielskiego.

Reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można zwiedzić miejsca sakralne na co dzień zamknięte dla publiczności, m.in. Zespół Klasztorny Sióstr Urszulanek, w którym znajduje się Mauzoleum Piastów Śląskich. 25 czerwca w Noce Kościołów włączą się dwie czeskie parafie: Police nad Metui oraz w Javornik.

W zeszły weekend podobna impreza odbyła się na Ukrainie, przede wszystkim w diecezji kamieniecko-podolskiej. "Głównym wydarzeniem było tam przekazanie kościoła w Woronowicach miejscowej wspólnocie. Ta świątynia została odebrana Kościołowi w czasach stalinowskich i teraz ponownie wróciła do wspólnoty" - wyjaśnił dyrektor tegorocznej edycji Nocy Kościołów ks. Cezary Chwilczyński. Dodał, że Noce Kościołów na Ukrainie były przygotowane z myślą o mieszkających tam Polakach.