Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Valladolid - nie znasz? Żałuj! Poznaj serce Kastylii

29 maja 2015, 13:21
Wielbiciele wina z pewnością będą zachwyceni Valladolid. W regionie produkuje się wino aż z pięciu apelacji. Miejscowi specjalizują się w produkcji wina czerwonego, białego i różowego. Jest to tak ważna i tradycyjna gałąź tutejszej gospodarki, że doczekała się nawet własnego muzeum! El Museo Provincial del Vino mieści się w Zamku Penafiel. Prezentuje historię uprawy winorośli na terenie Kastylii i daje okazje do zapoznania się z tajnikami wytwarzania najlepszych trunków tradycyjnymi sposobami. Jeżeli chcielibyście wybrać w podróż po regionalnych winiarniach, w Valladolid pomogą Wam w tym zaplanowane przez władze szlaki, które wiodą pomiędzy często bardzo wiekowymi hodowlami. Na miejscu będziecie mogli spróbować wina prosto od producentów. Warto także udać się na posiłek w jednej z miejscowych restauracji, gdzie podaje się tradycyjne potrawy z Kastylii.To znacznie mniej popularne niż Madryt, Barcelona czy Malaga miasto z pewnością Was zachwyci! Teraz możecie się tu wybrać z Tanimi lotami.
Wielbiciele wina z pewnością będą zachwyceni Valladolid. W regionie produkuje się wino aż z pięciu apelacji. Miejscowi specjalizują się w produkcji wina czerwonego, białego i różowego. Jest to tak ważna i tradycyjna gałąź tutejszej gospodarki, że doczekała się nawet własnego muzeum! El Museo Provincial del Vino mieści się w Zamku Penafiel. Prezentuje historię uprawy winorośli na terenie Kastylii i daje okazje do zapoznania się z tajnikami wytwarzania najlepszych trunków tradycyjnymi sposobami. Jeżeli chcielibyście wybrać w podróż po regionalnych winiarniach, w Valladolid pomogą Wam w tym zaplanowane przez władze szlaki, które wiodą pomiędzy często bardzo wiekowymi hodowlami. Na miejscu będziecie mogli spróbować wina prosto od producentów. Warto także udać się na posiłek w jednej z miejscowych restauracji, gdzie podaje się tradycyjne potrawy z Kastylii.To znacznie mniej popularne niż Madryt, Barcelona czy Malaga miasto z pewnością Was zachwyci! Teraz możecie się tu wybrać z Tanimi lotami. / Shutterstock
Hiszpania słynie z pysznej kuchni, wspaniałego wina, niepowtarzalnej kultury i pięknej pogody. Wszystko to znajdziecie w Valladolid, sercu regionu Kastylia - Leon.
Reklama
Reklama
Tematy:
co zobaczyć w Valladolid Leon stolica Valladolid Kastylia co zobaczyć w Kastylii Zamek Penafiel

Powiązane

Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama