Niektórzy potrafią się przygotować do podróży na dni, a nawet tygodnie przed odlotem, a i tak dopiero na lotnisku przypominają sobie, że zapomnieli o czymś ważnym. Jeszcze częściej zdarza im się zapomnieć podczas lotu. Warto wiedzieć, czego lepiej nie robić w samolocie.

Reklama

Zabierz to do samolotu

Kilku cennych, praktycznych porad udzieliła ostatnio w mediach społecznościowych Julia Więckowska, była Szefowa Pokładu w barwach PLL LOT.

Jak wynika z jej doświadczeń stewardesy, na pokład samolotu warto zabrać ze sobą koc lub bluzę, nawet latem. Z czasem, z powodu klimatyzacji, może nam się po prostu zrobić zimno. Podczas dłuższych podróży przyda się także zapomniany nieco już przedmiot, jakim jest długopis.

Nie zapominajmy także o spakowaniu do bagażu podręcznego wszystkich niezbędnych leków.

Tego lepiej nie rób w samolocie

Czego z kolei nie robić na pokładzie samolotu? O tym, że nie należy wstawać natychmiast po wylądowaniu, wiedzą chyba wszyscy. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że kieszeń fotela przed nami nie jest naszą podręczną… torebką. Tymczasem pasażerowi tam właśnie często chowają na czas podróży telefon czy dokumenty, o których równie często zapominają przy wysiadaniu.

"Zwłaszcza kiedy wychodzisz z samolotu w pośpiechu. Nie zliczę, ile razy znajdowałam właśnie tam dokumenty i inne osobiste przedmioty" — napisała Więckowska na Instagramie.

Była stewardesa wspomniała także o podstawowych zasadach, które powinny obowiązywać nie tylko na pokładzie samolotu.

"Fajnie jest mówić »proszę«, »dziękuję« i odpowiadać na powitanie załogi podczas boardingu!" — podsumowała na koniec była stewardesa.