Jak poinformowała w środę PAP Anna Dyksińska z Urzędu Miasta w Sopocie, zgodnie z nowymi, rządowymi obostrzeniami w środę został wprowadzony zakaz korzystania z plaży, terenów Parku Północnego, Parku Południowego, sopockich błoni i promenady nadmorskiej.

Reklama

Zamknięte zostały również inne zielone tereny użytkowe, takie jak, m.in. zbiornik Okrzei, staw Reja czy staw Kochanowskiego. Służby miejskie i MOSiR otaśmowały wejścia na sopocką plażę, która ma blisko 4,5 km długości i prowadzą na nią 44 wejścia - powiedziała Dyksińska.

Każde z nich jest wygrodzone taśmą i dodatkowo znajduje się informacja o tym, że wejście na plaże jest niemożliwe. Wygrodzone bramkami i taśmami są również alejki nadmorskie.

Obostrzenia dotyczące zakazu wejścia do m.in. parków nie obowiązują osób, które przez park idą do pracy – np. do restauracji w alejce nadmorskiej, która wciąż pracuje, serwując posiłki na dowóz. Obostrzenia również nie dotyczą osób odbierających posiłki z tych restauracji. Pamiętajmy – zakaz wejścia do parków dotyczy celów rekreacyjnych i turystycznych - dodała Dyksińska.

Urząd wysłał też pismo do operatorów hulajnóg elektrycznych, aby usunęli z przestrzeni Sopotu swój sprzęt. Operatorzy systemu mają w środę czas na uprzątnięcie sprzętu, w przeciwnym razie pojazdy zostaną usunięte przez służby miejskie.