Na wielu stokach, zwłaszcza w górach, sezon wysoki rozpoczął się 7 bądź 8 stycznia. Potrwa do 10 marca. Z kolei pierwszy dzień ferii zimowych w tym roku wypada 15 stycznia. Ostatni – 25 lutego. Jeśli tylko pogoda pozwoli, wszystkie czynne ośrodki narciarskie będą w tym czasie pracować pełną parą. Dla nikogo pewnie też nie będzie zaskoczeniem, że w szczycie sezonu ceny mogą być nieco wyższe niż były jeszcze w grudniu.

Reklama

Ceny karnetów i skipassów. O czym warto pamiętać przed zakupem?

Oferta karnetów i skipassów przygotowana przez ośrodki narciarskie jest bogata i zróżnicowana. Wybierać można między skipassami godzinowymi, sprzedawanymi na konkretną liczbę wjazdów, całodziennymi czy kilku dniowymi. W ofercie niektórych ośrodków znaleźć można również karnety przeznaczone dla osób, które chcą szusować późnym popołudniem lub wieczorem.

Reklama

Planując wydatki związane z wyjazdem na narty warto pamiętać o kilku prawidłowościach dzięki którym można choć trochę zmniejszyć koszty (lub przynajmniej nie być zaskoczonym ich wysokością). Z naszego przeglądu ofert skipassów na ten sezon przygotowanej przez ośrodki narciarskie w Polsce wynika, że:

 • Warto kupować karety i skipassy online. W niektórych miejscach oznacza to niższe ceny. Drożej jest w automatach biletowych, a najdrożej w kasach.
 • Kupując karnet całodniowy warto zwrócić uwagę, jakie dokładnie godziny obejmuje. W ofercie całodniowych karnetów znajdziemy np. takie, których ważność kończy się o godz. 16. Żeby szusować wieczorem, trzeba mieć inną wejściówkę.
 • Rodziny z dziećmi, które liczą na bilety ulgowe powinny bardzo dokładnie sprawdzać, czy ich dziecko kwalifikuje się jeszcze do otrzymania ulgi. W tej kwestii poszczególne ośrodki prowadzą własną politykę. Z naszego przeglądu wynika, że w niektórych karnety ulgowe przeznaczone są dla dzieci do 16. roku życia, w innych do 15., jeszcze w innych na ulgę mogą liczyć również starsze nastolatki (do 18. r.ż.), a nawet studenci.
 • Spora część ośrodków oferuje skipassy rodzinne – to rozwiązanie może być również atrakcyjne pod względem cenowym.
 • Część ośrodków oferuje sprzedaż skipassów zbiorczych, uprawniających do korzystania z tras zlokalizowanych w różnych ośrodkach.

Ferie 2024. Ceny karnetów i skipassów w wybranych ośrodkach górskich

Niżej przedstawiamy aktualne (wg stanu na 8 stycznia br.) ceny w kilku wybranych górskich ośrodkach. Jak już wspomnieliśmy, oferta skipassów i karnetów jest zróżnicowana. Dla porównania wzięliśmy pod uwagę ceny karnetów jednodniowych, normalnych i ulgowych.

 • Tatry Super Ski. Karnet ważny na ternie kilkunastu ośrodków w polskich Tatrach oraz jednego w Tatrach słowackich. Cena za jeden dzień – 160 zł karnet normalny, 150 zł – ulgowy. Karnet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży najpóźniej do ukończenia 16. roku życia (16. urodziny są pierwszym dniem utraty zniżki) oraz seniorom, którzy ukończyli 65 lat (65. urodziny są pierwszym dniem nabycia zniżki).
 • Wiślański Skipass – obowiązuje na terenie 12 ośrodków oferujących łącznie 30 km tras. Karnet jednodniowy kosztuje 160 zł (dorośli) lub 130 zł ()dzieci i młodzież w wieku do 15 lat oraz seniorzy 65+).
 • Skipass jednodniowy na Gubałówkę – 99 zł normalny, 85 zł ulgowy (dla dzieci w wieku 5-15 lat oraz osób starszych w wieku 65+). Ulga przysługuje również osobom z niepełnosprawnościami (z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności), niewidomym oraz opiekunom tych osób. Dzieciom do 4 lat przysługują darmowe przejazdy. Skipass zawiera czasowe uprawnienie na wyciąg orczykowy Polana Gubałówka + jeden przejazd góra-dół KLT Gubałówka.
 • Kolej Linowa Czantoria w Ustroniu, karnet całodzienny, (jazda dzienna i wieczorna z przerwą na ratrakowanie) – 190 zł normalny, 180 zł ulgowy. Karnet ulgowy przysługuje dzieciom w wieku od dnia ukończenia 4. roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 16. roku życia (16. urodziny są pierwszym dniem utraty zniżki), seniorom od dnia ukończenia 65. roku życia (65. urodziny są pierwszym dniem nabycia zniżki) oraz osobom niepełnosprawnym. Karnety ulgowe wydawane są tylko na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek lub niepełnosprawność. Wszystkie karnety narciarskie oferowane przez Kolej Linową Czantoria są aktywne również na wyciągach Lisiej Polany.
 • Beskid Sport Arena w Szczyrku – 159 zł, przy zakupie online w systemie Gopass. Zakup karnetu w ośrodku system Gopass, płatność kartą – 179 zł, zakup skipassu w kasie biletowej w ośrodku – 199 zł. Są to ceny startowe. Mogą ulegać zmianom wraz ze wzrostem liczby wyprzedanych skipassów na dany dzień. "Cena maksymalna skipassów online zawsze będzie niższa od ceny obowiązującej w kasach ośrodka" – czytamy.
 • Kozieniec Ski, karnet całodzienny, 160 zł normalny, 150 zł ulgowy. Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży najpóźniej do ukończenia 16. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 65 lat.
 • Szwajcaria Bałtowska w Górach Świętokrzyskich, 139 zł bilet normalny, 129 zł ulgowy. Karnety czasowe ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do lat 15 oraz seniorom powyżej 65 roku życia.

Ferie 2024. Ceny karnetów i skipassów – reszta Polski

Osoby, które w trakcie nadchodzących ferii zimowych planują jazdę na nartach, oprócz ośrodków w górach, mają też do dyspozycji kilka miejsc do zjeżdżania na nartach zlokalizowanych w pozostałych częściach Polski. Oto ceny z kilku wybranych lokalizacji:

 • Kurza Góra na Mazurach. Cen karnetów całodniowych: Maluch+ (dla dzieci urodzonych 2020 r. i później) – 1 zł, Dziecko+ (dla dzieci z rocznika 2026 r. i później) – 75 zł, Junior + (dzieci urodzone w 2008 r. i później) – 135 zł, osoby urodzone w 1998 i później oraz osoby urodzone w roku 1963 i wcześniej – 135 zł, dorośli – 150 zł.
 • Stok narciarski Kotlinka w Szymbarku na Kaszubach – cena karnetu czasowego 6-godzinnego na – 140 zł normalny, 130 zł ulgowy (dzieci do 13 roku życia oraz starsi od 60 roku życia).
 • Stacja Narciarska Kazimierz Dolny, planowane otwarcie w środę, 10 stycznia. Karnet dwugodzinny – 70 zł, karnet trzygodzinny – 80 zł.