Sopot

Reklama

Szerokość plaży dochodzi do 110 m. Atrakcją jest najdłuższe w Europie drewniane molo. Na jego końcu stężenie jodu jest 2 razy większe niż na lądzie.

Trzęsacz

Na malowniczym brzegu wznosi się ściana gotyckiego kościoła. Resztę zabrało morze - jak mówi legenda, w akcie zemsty za życie córki boga Bałtyku.

Łeba

Znakiem rozpoznawczym plaży jest stuletni pensjonat z wieżą, zaś atrakcją - ruchome wydmy. Piękna trasa spacerowa ciągnie się brzegiem kilometrami, a z Wydmy Łąckiej dzieci zjeżdżają jak po ośnieżonym stoku.

Stilo

Ze stuletniej latarni rozpościera się cudny widok na morze, lasy i jezioro Sarbsko. Droga nad morze wiedzie przez sosnowy las, a plaża jest czysta i... pusta!

Świnoujście

Pas piasku ma tu do 130 m szerokości! Inne plusy to najcieplejsza na Wybrzeżu woda oraz międzynarodowy certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany najczystszym kąpieliskom. Symbolem plaży są Stawa Młyny - znak nawigacyjny w kształcie wiatraka.

Reklama

Jastrzębia Góra

Urwisty brzeg stanowi piękne tło dla piaszczystej plaży, a z promenady na krawędzi klifu można podziwiać zachody słońca. Atrakcją są mrożące krew w żyłach loty widokowe.

Mierzeja Helska

40-metrowa plaża nie ma końca! Jest tu najwięcej dni słonecznych, rzadko pada deszcz, zaś wiatr wieje najsilniej. To raj dla miłośników windsurfingu.