Ostatnia sobota i niedziela kwietnia rozpoczną długi majowy weekend, który dla niektórych potrwa aż dziewięć dni. Ten okres warto spędzić w Poznaniu, a można to zrobić całkiem oszczędnie.

Reklama

W trakcie akcji "Poznań za pół ceny", osoby odwiedzające m.in. miejskie hotele, restauracje, muzea mogą liczyć na spory rabat. W oba te dni będzie można w Poznaniu zjeść, wypić i zabawić się za pół ceny, a szczęśliwcy znajdą też nocleg w dobrym hotelu za symboliczne pieniądze. Ofertę uatrakcyjni bogaty program turystyczny.

Szczegóły dotyczące akcji "Poznań za pół ceny" oraz jej partnerów znajdują się na stronie www.poznanzapolceny.pl oraz www.facebook.com/polceny.

W ramach akcji przygotowano także propozycje dla turystów zagranicznych. Uruchomiono stronę internetową w wersji angielskiej www.poznan.pl/halfprice, a także zaplanowano wycieczki z przewodnikiem w języku niemieckim i angielskim.

Koordynator akcji Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej mówi, że zeszłoroczna edycja przedsięwzięcia była rekordowa pod względem liczby partnerów oraz programu turystycznego. - Udało nam się zebrać 150 partnerów, z których większość deklarowała chęć powtórnego udziału w akcji. W ciągu dwóch dni sprzedaliśmy za pół ceny ponad 70 tysięcy usług - mówi.

Przed rokiem bardzo dużą popularnością cieszył się unikalny program turystyczny, kilka tysięcy osób obejrzało niedostępny zwykle dla turystów fort pruski, rekordy popularności biło także Nowe ZOO, Palmiarnia czy nowo otwarte Termy Maltańskie.

Atrakcje, również za pół ceny, czekały na chętnych także w podpoznańskich miejscowościach: w Kórniku, Puszczykowie, Swarzędzu, Stęszewie, Czerwonaku, Suchym Lesie czy w Tarnowie Podgórnym.

Już wiadomo, że w czasie tegorocznej edycji bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkunastoma tematycznymi szlakami, otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego. W ramach akcji odbędą się także przechadzki Traktem Królewsko-Cesarskim, po którym za darmo oprowadzać będą przewodnicy.