Wiele wskazuje na to, że tegoroczna Wielkanoc ma szansę dołączyć do innych popularnych, wyjazdowych terminów, jak majówka, sierpniówka czy Boże Ciało.

Wyższe ceny na Wielkanoc

Już teraz widzimy spore zainteresowanie Wielkanocą. Ten wzrost popytu przekłada się na liczbę rezerwacji. Na miesiąc przed rozpoczęciem świąt było ich o 43% więcej niż w analogicznym momencie rok temu i aż o 61% więcej niż w 2022 roku - mówi Eliza Maćkiewicz, Head of Commercial w Travelist.pl.

Reklama

Jak dodaje: Co ciekawe, dzieje się tak, pomimo wyższych cen. Średnio za noc w 2-osobowym pokoju hotelowym (o standardzie 4-5 gwiazdek lub równorzędnym, z wyżywieniem w pakiecie) Polacy muszą zapłacić 629 zł. Rok temu było to 554 zł, a w 2022 – 479 zł.

Najpopularniejszy kierunek

Według danych Travelist.pl zbliżającą się Wielkanoc Polacy spędzą nad morzem. Polskie wybrzeże w tym momencie wybiera aż 53% rezerwujących. Na drugim miejscu plasują się city breaki (nieco ponad 17%), a podium zamykają góry z 15% wynikiem. Co ciekawe, spory wzrost zainteresowania notują jeziora. Na miesiąc przed świętami wybiera je prawie 12% klientów portalu, co oznacza wzrost aż o 7 punktów procentowych w porównaniu do 2023 roku.

Taki geograficzny "układ sił” znajduje odzwierciedlenie w najchętniej wybieranych miejscowościach. Na pierwszym miejscu znajduje się Kołobrzeg, który wybiera 13% rezerwujących. Na podium znalazły się także Gdańsk (10%) oraz Mielno (8%).

Jeśli chodzi o ceny, to średnio za noc w 2-osobowym pokoju hotelowym (o standardzie 4-5 gwiazdek lub równorzędnym, z wyżywieniem w pakiecie) nad morzem trzeba zapłacić 672 zł, w dużych miastach 435 zł, w górach 578 zł, a nad jeziorami 821 zł.