Koleje Śląskie przekazały za pośrednictwem mediów społecznościowych dobre wieści. Szczególnie ucieszą się ci, którzy planują już majówkę.

Sprinter Ornak powrócił

"Dobra wiadomość dla miłośników podróży! Sprinter Ornak wraca" - poinformowano na oficjalnym profilu Kolei Śląskich na Facebooku.

Reklama

Odjazd pociągu z dworca w Katowicach zaplanowano na 6:14 rano, do Zakopanego "sprinter" dotrze o 10:22. Powrót z Zakopanego o 16:33, w Katowicach pociąg będzie o 20:57. Sprinter Ornak oferuje 212 miejsc siedzących oraz 284 stojące.

Popularne nie tylko wśród turystów połączenie jak na razie powróci tylko na dwa długie weekendy. Sprinter Ornak wyruszy na tory podczas majówki, od 1 do 5 maja, a także podczas tzw. weekendu czerwcowego, czyli od 30 maja do 2 czerwca.

Atrakcyjna jest również cena biletów, które rozpoczynają się od 36,75 zł w jedną stronę. Możemy zaoszczędzić, kupując bilety przez Internet. Wówczas cena za podróż w jedną stronę zaczyna się od 33,25 zł, w dwie strony cena wynosi od 59,84 zł.

Latem więcej połączeń?

Jak wyjaśnił Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, powrót popularnego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego.

"Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek" – podkreślił Patryk Świrski.

Pasażerowie chcieliby oczywiście, by tych połączeń było więcej. Jak na razie przeszkodą są trwające na trasie remonty, przez co przepustowość torów ma swoje ograniczenia.

"I tak cieszymy się, że udało się ten pociąg zorganizować na długie weekendy. Mogę też powiedzieć, że w letnim rozkładzie wróci pociąg do Zakopanego, najpewniej w weekendy" – przekazał "Gazecie Wyborczej" Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.