Sanatorium "Narcyz", które jest częścią Uzdrowiska Ustroń działającego w ramach NFZ, przeszło generalną modernizację. W poniedziałek 25 marca w odnowionym obiekcie zameldowano pierwszych pacjentów ze skierowaniem na pobytw ramach NFZ.

Reklama

Nowy standard w Sanatorium NFZ

To drugi po Równicy budynek sanatoryjny w Uzdrowisku Ustroń Grupy American Heart of Poland, który został poddany tak gruntownej modernizacji.Remont generalny, który trwał od lipca 2023 r. dopołowy marca 2024 r., objął w sumie 92 pokoje i ma mieć wpływ nie tylko na komfort pobytu, ale także na bezpieczeństwo kuracjuszy. Za sprawą nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań placówka będzie także bardziej przyjazna dla środowiska.

Na komfort pobytu wpłynie m.in. nowo zamontowana klimatyzacja, nowe meble i sprzęt AGD, a na bezpieczeństwo — nowoczesne systemy przeciwpożarowe i karty kontroli dostępu. Wprowadzono także nowy system przywoływania personelu, zainstalowano nowoczesną windę, a cały obiekt zostałdostosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Zaplecze medyczne rozbudowano o trzy nowoczesne gabinety lekarskie i dyżurkę pielęgniarską. Z jadalni jednorazowo może korzystać aż 120 osób, dodatkowo na każdym znajdują się profesjonalnie wyposażone aneksy kuchenne.

Nowoczesność i tradycja w jednym

Wbrew powszechnym narzekaniom na jakość naszych uzdrowisk czy placówek sanatoryjnych, prezes Grupy American Heart of Poland Adam Szlachta, zwraca uwagę, że działając w publicznym systemie opieki zdrowotnej, zapewniają jednocześnie wysoką jakośćświadczeń.

Sanatorium "Narcyz" jest częścią Uzdrowiska Ustroń / Materiały prasowe

"Uzdrowisko Ustroń utrzymuje średnie obłożenie na poziomie 96% przez cały rok, co świadczy o zapotrzebowaniu na jego usługi. Sanatorium Narcyz jest placówką, do której pacjenci mają dostęp w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Istotne jest zrozumienie, że placówki funkcjonujące w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej nie ustępują pod względem jakości lokalizacjom komercyjnym" – podkreślił Adam Szlachta.

Sanatorium "Narcyz" przeszło gruntowną modernizację. Także, jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz / Materiały prasowe

Podmioty zaangażowane w przebudowę, czyli Projekt Plus Architekci (projektant), G2J Consulting (zarządzający projektem) oraz SPEC BAU Polska (generalny wykonawca), zwracają również uwagę na fakt, że nowoczesna "piramida" w centrum Polski gór odremontowana została z poszanowaniem beskidzkiej przyrody oraz dziedzictwa architektury. Kolejnym obiektem w kolejce do remontu w Uzdrowisku Ustroń jest Sanatorium "Kos". Prace mają się rozpocząć już na początku kwietnia br.