Podlasie cieszy się coraz większą popularnością i nie tylko z powodu takich programów jak "Rolnicy. Podlasie" czy "Żony Podlasia". Jet wybierany wyjątkowo chętnie o podróże weekendowe, np. podczas majówki. Sprzyja temu stosunkowo niewielka odległość od stolicy, przyciąga niczym niezmącona natura i urokliwe małe miasteczka.

Reklama

Podlasie na majówkę

Niezwykle atrakcyjna jest Puszcza Knyszyńska, do której można się wybrać z całą rodziną na wycieczki piesze lub rowerowe. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także spływ rzeką Supraśl. To ostoja dla rzadko spotykanych ptaków oraz zwierząt. Spragnieni ciszy i spokoju mogą odpocząć m.in. w Uzdrowisku Supraśl, niewielkiej miejscowości nieopodal Białegostoku.

Prawosławny Monaster w Supraślu / ShutterStock / Lukasz Wladzinski

O bazę noclegową na wysokim poziomie mogą być spokojni. "Naszym gościom oprócz wypoczynku oferujemy także dostęp do strefy wellness, gdzie mogą odpocząć w grocie solnej, saunie, jaccuzii czy skorzystać z basenu, a także z zabiegów oraz rytuałów dostępnych w SPA"– zachęca Ireneusz Stefański, właściciel Hotelu Borowinowy Zdrój.

Także miłośnicy zwiedzania znajdą tu coś dla siebie. Na terenie Supraśla położony jest Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce, a także Muzeum Ikon. W zbiorach Muzeum Podlaskiego znajduje się ok. 1,2 tys. ikon.