Przejrzenie cenników najpopularniejszych miejsc turystycznych w Paryżu może sprawdzić, że nawet najwięksi zapaleńcy stracą ochotę na wyjazd do tego pięknego miasta. A szkoda, bo Paryż koniecznie trzeba zobaczyć! Nie da się poczuć atmosfery serca Francji bez wizyty w Luwrze czy w Wersalu. To właśnie kontrast pomiędzy tymi perłami architektury i miejscami takimi jak Montmartre sprawia, że jest tu tak wyjątkowo. Nie należy rezygnować z podróży do Paryża, warto natomiast wcześniej zaplanować wycieczkę i sprawdzić, w jaki sposób zwiedzać z głową. Jeżeli chodzi o sam przelot i zakwaterowanie, bardzo użyteczne będzie skorzystanie z City Break Paris. Zarezerwujecie dzięki temu najtańsze bilety lotnicze i sprawdzone hotele, które cieszą się rekomendacją podróżników.

Reklama

Jeżeli chodzi o zwiedzanie paryskich atrakcji, warto przyjrzeć już choćby miejskim kartom zniżkowym przygotowanym specjalnie dla podróżników. Dzięki nim znacznie taniej nie tylko odwiedzicie znane miejsca, ale także będziecie podróżować po mieście. W zależności o wybranego wariantu karty zakładają bowiem różne korzyści. Paris Visite Pass uprawnia Was do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w wyznaczonych strefach (w mieście jest ich 5). W zależności od długości i zasięgu ważności karnetu może on kosztować od 12 do 65 euro. Paris Museum Pass umożliwi Wam natomiast nieodpłatne wizyty w aż 60 atrakcjach turystycznych w Paryżu. Na tej liście znajdują się oczywiście wszystkie najważniejsze muzea, z Luwrem na czele. Opłaty za tę kartę wynoszą odpowiednio 42 euro za karnet dwudniowy, 56 euro za czterodniowy i 69 euro za sześciodniowy. Najbogatszą opcją jest Paris Pass, która łączy właściwości obu poprzednich, a dodatkowo gwarantuje zniżki w wielu kawiarniach i restauracjach. Kosztuje ona od 117 euro (dwa dni) do 189 euro (sześć dni).

Karty te są opłacalne przede wszystkim dla tych, którzy zamierzają odwiedzić w Paryżu przynajmniej kilka placówek. Jednak i ci, którzy chcieliby udać się tylko do pojedynczych miejsc, a przede wszystkim Luwru, również będą mieli okazję, żeby trochę zaoszczędzić. Do tej pory bilety do tego najsławniejszego na świecie muzeum, w którym można podziwiać m.in. sławną "Mona Lizę", kosztowały nawet ponad 50 euro! Astronomiczność tej kwoty wynikała z tego, że władze muzeum oferowały zakupu karnetu łączonego - zamiast tego trzeba było nabywać oddzielne bilety na poszczególne atrakcje.

Nowy cennik zakłada możliwość zakupu łączonego biletu, który będzie uprawniał do obejrzenia ekspozycji czasowej i stałej. Co więcej, okazuje się tak atrakcyjny cenowo, że zakup pojedynczych biletów nie będzie zupełnie opłacalny. Otóż wejściówka na wystawę stałą będzie kosztowała 12 euro, a na czasową 13 euro. I teraz największa niespodzianka - karnet łączony będzie się wiązał z opłatą jedynie 16 euro!