Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Najlepsze na Riwierze Tureckiej. Ölüdeniz - jedna z najpiękniejszych plaż świata

4 czerwca 2015, 11:00
Ölüdeniz nazywa się często błękitną laguną, jednak w rzeczywistości nazwa ta oznacza zupełnie co innego. Można ją przetłumaczyć jako "martwe morze", co odnosi się do tego, że wody w tej części Riwiery Tureckiej pozostają zawsze spokojne. Miejsce to położone jest w zasadzie na granicy pomiędzy Morzem Śródziemnym i Morzem Egejskim. Słynie z pięknych krajobrazów. Fotografowie udają się tu nie bez powodu - tak lazurowych wód nie znajdzie się nawet na francuskim wybrzeżu! Jednocześnie tutejsza plaża uznawana jest za jedną z kilku najpiękniejszych na całym świecie. Mogłoby się wydawać, iż taka rekomendacja sprawia, że co roku ściągają tu tłumy turystów, a - co za tym idzie - wybrzeże staje się coraz zdewastowane. Na szczęście przypadek ten nie dotknął Ölüdeniz. Tutejsza plaża otrzymała odznaczenie Błękitnej Flagi, można być więc pewnym, że jest nie tylko pięknie, ale również czysto i bezpiecznie.
Ölüdeniz nazywa się często błękitną laguną, jednak w rzeczywistości nazwa ta oznacza zupełnie co innego. Można ją przetłumaczyć jako "martwe morze", co odnosi się do tego, że wody w tej części Riwiery Tureckiej pozostają zawsze spokojne. Miejsce to położone jest w zasadzie na granicy pomiędzy Morzem Śródziemnym i Morzem Egejskim. Słynie z pięknych krajobrazów. Fotografowie udają się tu nie bez powodu - tak lazurowych wód nie znajdzie się nawet na francuskim wybrzeżu! Jednocześnie tutejsza plaża uznawana jest za jedną z kilku najpiękniejszych na całym świecie. Mogłoby się wydawać, iż taka rekomendacja sprawia, że co roku ściągają tu tłumy turystów, a - co za tym idzie - wybrzeże staje się coraz zdewastowane. Na szczęście przypadek ten nie dotknął Ölüdeniz. Tutejsza plaża otrzymała odznaczenie Błękitnej Flagi, można być więc pewnym, że jest nie tylko pięknie, ale również czysto i bezpiecznie. / Shutterstock
Ölüdeniz to miejsce, które z widzenia kojarzy chyba niemal każdy, nawet jeżeli nie zdaje sobie z tego sprawy. To właśnie tutaj najczęściej robione są zdjęcia, którymi reklamuje się Riwierę Turecką. Mimo to, ta okolica jest znacznie mniej popularna niż region Antalyi. Nie należy się jednak dać temu zwieść - Ölüdeniz to prawdziwa perła tego obszaru basenu Morza Śródziemnego!
Reklama
Reklama
Tematy:
turyści Ölüdeniz plaża Riwiera Turecka Turcja

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama