Kinderpodróż, czyli 5 miejsc, które pokocha Twoje dziecko
1 To dość komercyjna i droga propozycja. O ile wejście do Świata Muminków kosztuje 26 euro, o tyle podparyski Disneyland to minimum 60 euro za dzień (wstęp do jednej części). Jednak nie da się wyceniać dziecięcy marzeń i możliwości spotkania z ulubionymi bohaterami bajek. Żeby nieco zaoszczędzić proponujemy tanie loty do Paryża i zamieszkanie w okolicy Disneylandu, a nie na terenie parku czy w samym Paryżu. W Disneylandzie zobaczycie prawdziwe księżniczki z bajek, legendarną myszkę Miki czy kaczora Donalda. Atrakcją numer jeden jest oczywiście zamek znany z logo Disneya, ale prawdziwa zabawa zaczyna się na karuzelach i kolejkach górskich.
Media
2 Japończycy potrafią się bawić. Japońskie animacje w polskiej telewizji pojawiały się już w latach 80., więc kto wie, czy nie spotkacie tam swoich ukochanych postaci z bajek? W każdym razie dzieciakom miejsce się podoba, bo jest mnóstwo interaktywnych gier z bajek, które kochają. Mogą tak jak bohaterowie bajki Dragon Ball puścić świetlistą kulę (kamehamehaa). Ponieważ wykorzystuje się tu nowe technologie, także starsi mogą się dobrze bawić. Poza tym jest tu mnóstwo sklepów z figurkami, t-shirtami i pamiątkami oraz trzy restauracje. Wstęp z nielimitowanym dostępem do gier kosztuje 2400-2600 jenów (70-80 zł). Jest też opcja „wieczornego” zwiedzania (17-22.00) za 1600-1800 jenów.
YouTube
3 Dziecko w muzeum? Właśnie tak. Muzeum Historii Naturalnej oczaruje maluchów nie tylko dzięki ogromnym szkieletom dinozaurów. Jest w nim mnóstwo eksponatów, których można dotknąć, a przy okazji czegoś się nauczyć. Muzeum jest darmowe, więc nie dziwcie sią tłumom. Wystawy czasowe są już biletowane i zazwyczaj sporo kosztują, jednak zapewniamy, że nawet podstawowa ekspozycja wystarczy na cały dzień zabawy – zwłaszcza jeżeli dziecku spodoba się w działach poświęconych wulkanom i kosmosowi w Muzeum Nauki (obok Muzeum Historii Naturalnej).
Shutterstock
4 Klocki Lego pobudzają dziecięcą wyobraźnię już od ponad 60 lat. Uczą kreatywności, ale przede wszystkim są świetną zabawą, która nie nudzi się nawet po kilku godzinach. Dlatego otwarcie każdego kolejnego Legolandu okazywało się kolejnym sukcesem. W Europie do wyboru macie trzy parki. Najstarszy mieści się w duńskim Billund, gdzie powstały klocki Lego. Kolejny jest w okolicach Londynu, a najmłodszy w Niemczech, 100 km od Monachium. Parki dzielą się na strefy tematyczne. Niektóre z tych stref są dostosowane do grup wiekowych. Znajdą się atrakcje dla kilkulatków oraz 12- czy 13-latków. Punktem wspólnym dla każdego parku, także dla dwóch w USA i tego w Malezji są parki miniatur, w których najpiękniejsze budynki i miejsca zostały odtworzone z kloców Lego. W 2016 roku ma zostać otworzony Legoland w Dubaju.
Shutterstock