Taste of London

Reklama

Taste of London to zdecydowanie najsmakowitsza propozycja w angielskim kalendarzu imprez. Brytyjczycy uwielbiają festiwale kulinarne, w samym Londynie w ciągu wakacji odbywa się ich kilka, a akurat ten może cieszyć największym prestiżem. Ogromna impreza potrwa aż przez pięć dni - od 17 do 21 czerwca. W tym czasie w parku będzie można spróbować dań przygotowanych przez kucharzy na co dzień pracujących w najlepszych londyńskich restauracjach. W tym zmierzą się oni w rywalizacji pod hasłem "Flavours of the World" - zdecydowanie nie będą się więc ograniczać do narodowych smaków, a sięgną po to, co egzotyczne, nieznane i zaskakujące. Kilkudziesięciu restauratorów to jednak nie jedyne gwiazdy festiwalu. Na Taste of London przybędą także producenci najlepszych win, piw i szampanów, w tym także tych bardzo ekskluzywnych, a także producenci żywności z całego kraju. Całe wydarzenie jest biletowane, a ceny karnetów uzależnione są od tego, których wydarzeń dotyczą. Biorąc jednak pod uwagę ceny w luksusowych restauracjach w Londynie, te kilkanaście funtów kosztu biletu okazuje się niezbyt wygórowaną kwotą. Jeżeli natomiast rozsmakujecie się w daniach serwowanych przez kucharzy, potem sami będziecie mogli się z nimi zmierzyć - przepisy zostaną bowiem umieszczone na stronie internetowej wydarzenia.

Regent's Park

Taste of London odbywać się będzie w Regent's Park, jednym z parków królewskich, a jednocześnie najpiękniejszym ogrodzie stolicy Wielkiej Brytanii. Jeżeli jeszcze nigdy go nie odwiedzaliście, zdecydowanie warto jest się tutaj wybrać. Na początku swojej historii Regent's funkcjonował jako teren myśliwski do wyłącznego użytku króla. Potem wielokrotnie zmieniano plany co do tego, czym ma się stać. Jedno z założeń przewidywało, że powstanie tu luksusowe osiedle dla angielskiej arystokracji. Nie udało się tego zrealizować, ale po tych czasach w parku pozostały piękne pałace oraz malowniczy staw. Jedną z najbardziej znanych części tego kompleksu jest Queen Mary's Garden - ogród różany.

Współcześnie w parku nieustannie odbywają się jakieś imprezy na świeżym powietrzu. Nic w tym dziwnego - tak piękne miejsce sprzyja tego typu inicjatywom. Zdumiewający jest jednak wachlarz wydarzeń organizowanych tutaj - od festiwali kulinarnych po cyrk goryli!

The Seagull

Już podczas Taste of London w parku rozpocznie się kolejna impreza. Będzie to festiwal teatralny The Seagull, który wystartuje 19 czerwca, a potrwa aż do 11 lipca. Został on zorganizowany na cześć wielkiego dramaturga, Czechowa, od którego sztuki pt. "Mewa" zaczerpnął on zresztą swoją nazwę.

Końcówka czerwca jest więc świetnym momentem, aby odwiedzić Londyn i cieszyć się bogactwem wydarzeń i pięknem tego miejsca. Jeżeli chcielibyście wybrać się wówczas do stolicy Wielkiej Brytanii, odwiedźcie City Break Londyn, gdzie zarezerwujecie najtańsze połączenia lotnicze i noclegi w sprawdzonych hotelach.