Wiadomo, wszystko drożeje, dużo trzeba zapłacić za przejazd i za nocleg. Ceny wstępu do muzeów mogą przyprawić o ból głowy. Jak się jednak okazuje, istnieją takie miasta, w których większość atrakcji jest zupełnie darmowa. Na liście, przygotowanej przez amerykańskich ekspertów, są dwa miasta z Polski.

Reklama

Specjaliści z amerykańskiej platformy finansowej CashNetUSA, którzy na co dzień doradzają klientom, jak planować budżet i rozsądnie oszczędzać, postanowili przyjrzeć się wyjazdom turystycznym. Opracowali listę miast, gdzie jest najwięcej darmowych atrakcji. Skorzystali z pomocy portalu TripAdvisor i zamieszczanych tam przez turystów opinii.

Kategorie były dwie, a na każdej liście po 10 miast. To miasta w Europie z największą liczbą ciekawych, darmowych turystycznych atrakcji oraz miasta w Europie, gdzie darmowe atrakcje oceniono na 4,5 gwiazdki lub więcej przez użytkowników TripAdvisora.

Najwięcej darmowych atrakcji

Najwięcej darmowych atrakcji jest w miejscowości Ayia Napa na Cyprze. Za nią są: Luksemburg, Valletta na Malcie, Berno w Szwajcarii oraz Malmo w Szwecji. Szóste miejsce zajęło Rodos. Kolejne miejsca to Salzburg w Austrii, Gandawa w Belgii, Norymberga w Niemczech oraz austriacki Graz.

Na drugiej liście pojawiły się dwa polskie miasta. To ta, gdzie oceniano jakość darmowych atrakcji. Tu znowu na czele jest cypryjska miejscowość Aya Napa. Na szóstej pozycji uplasował się Poznań, a tuż za nim jest Gdańsk. Polskie miasta wyprzedziły Liverpool, Graz w Austrii i Glasgow. Przed nimi na liście są Galway w Irlandii, białoruski Mińsk, Bath w Wielkiej Brytanii oraz Belgradu w Serbii.