Rejsy na turystycznej trasie będą wyjątkową atrakcją dla spędzających wakacje nad polskim morzem, zapewnią także połączenie pomiędzy Elblągiem a Krynicą Morską.

Powrócą popularne rejsy. Kursy codziennie

Reaktywowane rejsy w sezonie wakacyjnym mają się odbywać codziennie. Planowo wyjście w morze nastąpi rano, powrót do portu wieczorem.

Reklama

"Ta linia była niegdyś bardzo popularna, a później zaniechana. Reaktywujemy ją i połączenie będzie w sezonie dzień w dzień, w niedzielę i święta też, rano wyjście, a powrót wieczorem" – powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk kapitan Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej.

Rejs, który w jedną stronę potrwa ok. 2 godzin, realizować będzie jednostka zdolna zabrać na pokład ok. 200 pasażerów. Rozkład kursów sprawi, że turyści zyskają prawie cały dzień na zwiedzanie Krynicy, a mieszkańcy – na załatwienie swoich spraw. Wieczorem wszyscy będą już w "domu".

Jak dotąd przedstawiciele Żeglugi Gdańskiej nie podali szczegółów dotyczących konkretnych rozkładów ani cen bilet. Jak podaje Wirtualna Polska, nieoficjalnie mówi się, że bilet będzie kosztować "kilkadziesiąt złotych".

Rejsy także do portu Nowy Świat. Będzie taniej

W sezonie Żegluga Gdańska wznowi także zainaugurowane w 2023 r. rejsy z Gdyni do portu Nowy Świat przy przekopie Mierzei Wiślanej.

W ubiegłym roku obsługiwał je katamaran, który wypływał z Gdyni o godz. 9, by w południe wysadzić pasażerów w porcie Nowy Świat przy przekopie. W drogę powrotną wyruszali o godz. 14, by o 17 zacumować w Gdyni.

W tym przypadku rejsy odbywały się jedynie raz w tygodniu, w soboty, ale również cieszyły się ogromną popularnością i to pomimo dość wysokich cen biletów. Bilet w obie strony dla osoby dorosłej kosztował 250 zł, dla dzieci i młodzieży oraz studentów cena wynosiła 200 zł. Jak podają media, w tym roku ceny biletów mają zostać obniżone do 200 zł za bilet normalny dla osoby dorosłej.