40-letnia turystka z Wielkiej Brytanii została ukąszona przez jadowitego węża podczas sesji medytacyjnej na Cyprze, podało BBC. Wyprawa na Cypr miała być prezentem z okazji jej 40. urodzin.

Kobieta ukąszona na wakacjach

Poszkodowana przekazała BBC, 1,5-metrowa żmija ukąsiła ją, gdy wchodziła na platformę medytacyjną w hotelu.

Reklama

"Szybko, zanim zdążyłam zareagować, ukąsiła mnie tuż nad lewą kostką" – powiedziała kobieta. "Zaczęłam strząsać węża, krzycząc, że właśnie zostałam ugryziona [...]. Moja noga płonęła i pulsowała, ból pojawił się natychmiast" - relacjonowała.

Reklama

Turystka została natychmiast przetransportowana do szpitala. Do akcji ruszył także personel hotelu.

Poszkodowana turystka porusza się na wózku

Po tym tragicznym zajściu hotel podjął decyzję o wycięciu część roślinności wokół platformy medytacyjnej. Wezwał także specjalistów od zwalczania szkodników.

"Zajęcia odbywające się na platformie zostały przeniesione do studia tańca. Jednak goście hotelowi nadal korzystają z platformy i zwiedzają okolicę"- powiedziała 40-latka, którą po pięciu dniach wypisano ze szpitala.

Ukąszona przez gada kobieta od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Po powrocie z placówki wynajęła pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Niestety, tym samym koszty jej pobytu wzrosły do 310 euro za noc.

Biuro podróży, w którym brytyjska turystka wykupiła wycieczkę, przekazało, że jest w stałym kontakcie ze swoją klientką i zapewnia jej swoje pełne wsparcie. Poszkodowana turystka czeka jeszcze na wiadomość od firmy ubezpieczeniowej.