O najpopularniejszych aplikacjach dla podróżujących opowiada doświadczony podróżnik, organizator i przewodnik międzynarodowych wycieczek autobusowych Eurolines - Edmundas Pavlovas.

Reklama

Spotted by Locals

Ta aplikacja obejmuje ponad pięćdziesiąt programów poznawczych europejskich miast - tras turystycznych stworzonych i polecanych przez miejscową ludność. Każdy przewodnik wskazuje miejsca polecane przez mieszkańców - muzyczne, artystyczne, kulturalne, handlowe, kulinarne, degustacje kawy, bary, relaks i tak dalej. Polecane miejsca to najczęściej te, które są obecnie najbardziej popularne w danym mieście. W jednej aplikacji znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby poznać miasto i zdobyć najlepsze doświadczenia.

The Fork

Pewnie nie raz podróżując, zastanawiałeś się, gdzie można obficie, smacznie i niedrogo zjeść. Kawiarnie i restauracje na szlakach turystycznych są zazwyczaj nastawione na turystów, czyli – drogie posiłki wątpliwej jakości. Dzięki tej aplikacji znajdziesz najlepsze miejsca do jedzenia, polecane przez mieszkańców. Aplikacja ta nie tylko pomaga znaleźć kawiarnie z dala od drogich punktów turystycznych, ale także oferuje zniżki nawet do 50 procent. Opis każdej lokalizacji zawiera też recenzje, zdjęcia, mapy ze wskazówkami, jak do niej dotrzeć i przykładowego menu, aby jak najlepiej zaspokoić indywidualne potrzeby.

Reklama

Wi-Fi Finder

Reklama

Podczas podróży często zachodzi potrzeba połączenia się z Internetem. Wyszukiwanie interesujących miejsc do zwiedzania, rozrywki lub po prostu znalezienie drogi do hotelu wymaga takiej opcji. Aby uniknąć wykorzystywania limitu w swoim telefonie, możesz skorzystać z aplikacji do wyszukiwania bezprzewodowego Wi-Fi, która pomoże Ci znaleźć najbliższe punkty bezpłatnego Internetu. Niezależnie od tego, czy nagle potrzebujesz zamówić Ubera, czy znaleźć miejsce do jedzenia, albo pragniesz podzielić się wrażeniami z podróży na Facebooku lub Instagramie, dzięki Wi-Fi Finder możesz to zrobić przy minimalnych kosztach.

Google Trips

Google towarzyszy nam każdego dnia i podróżowanie nie jest tu wyjątkiem. Ta firma, która wie wszystko, stworzyła bardzo wygodną aplikację do podróży. Dzięki niej można zaplanować sobie plan trasy, hotele i atrakcje. Na mapach Google marszruta zostanie wytyczona tak, aby interesujące miejsca były po drodze, a do tego można jeszcze skorzystać z sugestii aplikacji odwiedzenia dodatkowych lokalizacji.

Whym Global

Ta aplikacja jest wręcz nieoceniona, jeśli podróżuje się po krajach europejskich, w których trudno porozumieć się po angielsku. Dzięki niej, w kilka sekund można skontaktować się z profesjonalnym tłumaczem, który pomoże Ci w komunikacji. Stworzenie tej aplikacji trwało prawie 6 lat, więc jest naprawdę perfekcyjna i przyjazna dla użytkownika. - Podróżując, zapewne znalazłeś się w sytuacjach, kiedy to żaden ze znanych Ci 5 języków obcych nie umożliwił porozumienia się z miejscowymi. W takich przypadkach podobne aplikacje są niezastąpionym towarzyszem podróży - dzieli się swoimi wrażeniami E. Pavlovas.

Monument Tracker

Dzięki tej aplikacji możesz poznać najsłynniejsze zabytki i inne klejnoty kultury miasta. Program obejmuje około 60 europejskich miast. Podczas podróży za granicę, aplikacja sama wybiera trasy, na których można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta, ale nie trzeba konieczne nią podążać, bo używa ona GPS-u do informowania o znajdujących się w pobliżu pomnikach i podobnych obiektach.

Rick Steves’ Europe

Ta aplikacja jest naprawdę imponująca. Ma się uczucie, że w kieszeni znajduje się guru podróży. Kompleksowy przewodnik po krajach europejskich, który powie Ci o miejscach do odwiedzenia tyle, co kustosz w muzeum, które też są uwzględnione w aplikacji. Program zawiera mapy, restauracje, interesujące miejsca i ceny oraz godziny otwarcia. Zwiedzając miejsca oznaczone w aplikacji, można słuchać przewodnika audio, który opowiada lokalną historię i o innych ważnych momentach w dziejach danego miejsca. Po pobraniu, aplikacja może być używana nawet bez Internetu.

Word Lens

Podróżni często mają pytania dotyczące tego, co oznacza ten lub inny znak, zdanie lub napis w nieznanym języku. W tej aplikacji można sfotografować tekst w języku obcym, w celu jego przetłumaczenia. Jest to bardzo wygodne, na przykład przy czytaniu menu lub kiedy chce się zorientować w środowisku, które wymaga znajomości języka. - Nie ma potrzeby wpisywania tekstu, który chcesz przetłumaczyć. To bardzo szybki i wygodny program - mówi Edmundas Pavlovas, życząc niezapomnianych wycieczek.