Reklama

Reklama

Reklama
Warszawa

Reklama

Reklama

Wczasy na Wyspach Kanaryjskich: Teneryfa, Fuerteventura i ta pogoda!

1 stycznia 2015, 09:41
Gran Canaria ma malownicze wydmowe plaże, szczególnie w okolicy Maspalomas. Warto zobaczyć zabytek sprzed podbicia wyspy – Malowaną Jaskinię Gáldar. Gran Canaria uchodzi za najbardziej kosmopolityczną z wysp, a najlepsze imprezy odbywają się na południu, w okolicach złotych plaż. O wspaniałości wybrzeża świadczy przyznane jej oznaczenie Błękitnej Flagi. Gran Canarię nazywa się kontynentem w miniaturze, ponieważ ma bardzo zróżnicowaną rzeźbę terenu, roślinność i klimat; znajdziemy tu wszystko od wydm po skaliste góry. Zimą warto tu przyjechać dla jednego z największych karnawałów. Bawią się wszyscy, niezależnie od wieku i tego, czy podróżują w grupce znajomych, z rodziną czy swoją drugą połówką. Trzeba pamiętać o Carnaval de Ayer – otwartej imprezie na ulicach zabytkowej części Las Palmas. Hotele musimy rezerwować wtedy z dość dużym wyprzedzeniem, ale przynajmniej właściciele nie podnoszą na ten czas cen.
Gran Canaria ma malownicze wydmowe plaże, szczególnie w okolicy Maspalomas. Warto zobaczyć zabytek sprzed podbicia wyspy – Malowaną Jaskinię Gáldar. Gran Canaria uchodzi za najbardziej kosmopolityczną z wysp, a najlepsze imprezy odbywają się na południu, w okolicach złotych plaż. O wspaniałości wybrzeża świadczy przyznane jej oznaczenie Błękitnej Flagi. Gran Canarię nazywa się kontynentem w miniaturze, ponieważ ma bardzo zróżnicowaną rzeźbę terenu, roślinność i klimat; znajdziemy tu wszystko od wydm po skaliste góry. Zimą warto tu przyjechać dla jednego z największych karnawałów. Bawią się wszyscy, niezależnie od wieku i tego, czy podróżują w grupce znajomych, z rodziną czy swoją drugą połówką. Trzeba pamiętać o Carnaval de Ayer – otwartej imprezie na ulicach zabytkowej części Las Palmas. Hotele musimy rezerwować wtedy z dość dużym wyprzedzeniem, ale przynajmniej właściciele nie podnoszą na ten czas cen. / Shutterstock
Polacy kochają Wyspy Kanaryjskie. Oczywiście nie tylko oni. Nie tylko jeżdżą tam na wakacje, ale też kupują domy i latają w każdej wolnej chwili. Kogoś, kto choćby raz tam był, nie trzeba uświadamiać, dlaczego tak jest. Są to legendarne Wyspy Szczęśliwe, na których panuje wieczna wiosna, dzięki czemu stanowią atrakcyjny cel podróży nawet zimą. Zamiana szarości za oknem na soczystą zieleń może tylko korzystnie na nas wpłynąć.

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Reklama

Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej