• 54
  To, ile hotel ma gwiazdek, nie jest dziełem przypadku czy uznania. Zasady ich przyznawania są w Polsce ściśle określone i bardzo szczegółowe. Wyjaśniamy, czego należy się spodziewać w hotelach w zależności od liczby przyznanych mu gwiazdek.
 • mazury jezioro pomost łódka
  14
  110
  Czyste jeziora w Polsce? Jakość wody doskonała? Tak, to możliwe. Komisja Europejska przyjrzała się polskim kąpieliskom – w niektórych z nich jakość wody określiła właśnie jako "doskonałą".
 • Zalew Zakrzówek pod Krakowem
  10
  Czy by nurkować, trzeba planować dalekie zagraniczne wakacje nad ciepłym morzem? Oczywiście można, ale wcale nie jest to konieczne, by spróbować swoich sił w eksplorowaniu podwodnych głębin. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani z powodzeniem znajdą świetne miejsca do nurkowania... w Polsce!
 • Golf
  12
  Golf w Polsce wciąż uchodzi za sport prestiżowy i drogi. Prawda jest taka, że gra w golfa nie musi się koniecznie wiązać z robieniem interesów i rozmowami biznesowymi, prowadzonymi między zdobywaniem kolejnych dołków (choć oczywiście może). Lato to doskonały czas, by zacząć własną przygodę z kijami - chociażby wtedy, kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu. Tym bardziej, że wiele popularnych turystycznie miejsc ma w swej okolicy właśnie pola golfowe.
 • Ustka
  114
  112
  Połowa okresu wakacyjnego już za nami. To świetny moment, żeby przedstawić 10 najpiękniejszych plaż nad polskim morzem.
 • Tajemniczy i piękny zamek Książ
  15
  363
  To miała być kwatera samego Adolfa Hitlera. Niemcy pod zamkiem drążyli tunele, które miały zapewnić ich wodzowi bezpieczeństwo. W podziemiach przechowywano również cenny skarb - część zbiorów berlińskiej Biblioteki Państwowej.
 • Bieszczady / fot. A. Sobańda
  9
  7
  Bieszczady - królestwo wilka, niedźwiedzia i rysia. Najbardziej wyludniony obszar Polski, w którym przed wojną tętniło życie. Kraina sympatycznych Czadów, które pomogły pokonać Złego Biesa. Oto galeria i zbór ciekawostek na temat najdzikszych gór w Polsce.
 • Najpopularniejsze polskie uzdrowiska
  4
  I morze, i góry. I mikroklimat, i lecznicze wody mineralne. Polskie uzdrowiska od wieków pomagają w powrocie do zdrowia cierpiącym na schorzenia układu oddechowego, krążenia, zmagających się z alergiami i reumatyzmem. Oto najpopularniejsze polskie uzdrowiska.
 • Rynek we Wrocławiu
  17
  1
  Tak jak warszawiacy mogą się krzywić na piewców urody Krakowa, a krakusi mogą wykpiwać uroki stolicy, tak wszystkich pogodzi Wrocław. Stolica Dolnego Śląska jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych polskich miast. Przedstawiamy przewodnik po najciekawszych atrakcjach Wrocławia - co warto tam zobaczyć?
 • Nikiszowiec, Katowice, Śląsk
  2
  34
  Słynny katowicki Nikiszowiec będzie musiał poradzić sobie bez pobliskiej kopalni "Wieczorek". Ale planowana likwidacja zakładu, która właśnie się rozpoczęła z powodu wyczerpania złoża, wcale nie musi mu zaszkodzić. Legenda górniczego osiedla przetrwała i ma się coraz lepiej.
 • Korzeniowy Dół. Wąwóz w Kazimierzu Dolnym
  14
  54
  Ten pomysł może zaskakiwać i wiele osób zaskakuje. Także turystów, choć to ponoć im chciałby wyjść naprzeciw burmistrz Kazimierza Dolnego, który zaproponował, by wybrukować znany lessowy wąwóz, Korzeniowy Dół. Dodatkowo to unikatowe ze względy na walory przyrodnicze miejsce mają oświetlić latarnie.
 • Wnętrza zamku w Łańcucie
  1
  11
  Unikatową kolekcję historycznych pojazdów zaprzęgowych, oryginalne wnętrza zamku w Łańcucie (Podkarpackie), dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich i największą w Polsce kolekcję zabytkowego wyposażenia cerkwi będzie można obejrzeć w pierwszy weekend kwietnia, za pół ceny biletu.
 • Morskie Oko

  Awantura nad Morskim Okiem. "Od kiedy pracuję w TPN, nie przeżyłem takiego spotkania z chamstwem"

 • Kierowcy ciężarówek protestują na polskich drogach

  Protest kierowców ciężarówek na polskich drogach. "To wielki test przed strajkiem generalnym"

 • Konrad Gaca

  Nie żyje Konrad Gaca, znany promotor walki z otyłością. Są pierwsze wyniki sekcji zwłok

Zobacz więcej