• Sevnica, rodzinne miasto Melanii Trump
  2
  7
  Trzy dni atrakcji zaplanowano od piątku, dnia zaprzysiężenia Donalda Trumpa, w słoweńskim miasteczku Sevnica, w którym dorastała nowa pierwsza dama USA Melania. Kawiarnie i restauracje wprowadziły do menu m.in. "ciasta i naleśniki Melanii" i "prezydenckie burgery".
 • Sprawdzamy, czy warto kupić kartę SIM zagranicznego operatora
  Podczas zimowych ferii Polacy chętnie wyjeżdżają z rodzinami zagranicę, szczególnie chętnie wybierając kurorty narciarskie. Mimo że w większości krajów, do których jeździmy, obowiązuje eurotaryfa, to jednak nie zawsze jej stawki są dla nas atrakcyjnie, szczególnie jeżeli zamierzamy korzystać z internetu i dzielić się zdjęciami ze znajomymi. Sprawdziliśmy jakie koszty musimy ponieść, jeśli chcemy korzystać z pakietów internetowych za granicą Polski.
 • Santander - jedno z najpiękniejszych hiszpańskich miast
  7
  Położone na północy Hiszpanii miast od lat słynie jako baza wypadowa dla mieszkańców Madrytu. Dlatego ciepłą wiosną i latem, w szczególności w weekendy bywa tu tłoczno i gwarno. Na tygodniu i poza sezonem miasto ma specyficzny urok, który sprawia, że łatwo odróżnimy je od innych w Hiszpanii.
 • To nie Malediwy - To hel z lotu... drona
  19
  6 tys.
  Grupa pasjonatów nakręciła film o jednej z najbardziej niezwykłych tras kolejowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zobaczcie, jak niesamowicie wygląda film kręcony dronami, przedstawiający podróż z Redy na Hel.
 • Budapeszt zimą
  2
  116
  Dla kogoś kto nigdy tu nie był, zabrzmi to mocno absurdalnie. Jednak to prawda – do Budapesztu jeździ się od jesieni po wiosnę... by się rozgrzać. Im zimniej, tym na legendarnych ciepłych źródłach przyjemniej.
 • Madera
  3
  1
  W styczniu można "upolować" interesujące okazje w ofertach biur turystycznych. Jakie w roku 2017 są najbardziej pożądane kierunki wakacyjnych wypraw Polaków? Czy rzeczywiście firmy oferujące wczasy na Maderze przeżywają prawdziwe oblężenie? O ofertach "first minute" opowiedział w "Dzień Dobry TVN" Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.
 • Narciarz
  3
  1
  Dla wielu osób koniec roku oznacza długo wyczekiwany początek sezonu narciarskiego. Do tego stopnia, że gdy już założą strój narciarski dobrany zgodny z najnowszym krzykiem mody, buty oraz przypną narty, o które poprosili w liście do Świętego Mikołaja, zapominają o bożym świecie.
 • Zamek Dubiecko
  1
  6
  Nie masz pomysłu na spędzenie sylwestra? Jedź na Podkarpacie, ale wcale nie w góry, tylko do tamtejszych pełnych historii, duchów i świetnego jedzenia zamków oraz pałaców.
 • Samolot pasażerski
  1
  Nowozelandzkie służby celne nie pozwoliły przekroczyć granicy Kanadyjce, która wraz z mężem próbowała przemycić 4-letnią kocicę w swej torebce, bo bez niej "nie wyobraża sobie udanych wakacji". Całą rodzinę odesłano do Kanady. Kot przeleciał łącznie 22.600 km.
 • Plaża Varadero
  13
  Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże, jeżeli nie na największej wyspie Karaibów? Kuba, bo o niej mowa, to setki kilometrów piaszczystego wybrzeża jak z katalogu turystycznego, a miejscami – jeszcze zupełnie dzikiego i nieodkrytego. Zobacz najlepsze plaże w kurortach i poza nimi.
 • Oslo
  3
  Norwegowie nie kojarzą się z ekstrawagancją, a Oslo to dla większości ludzi nowoczesna architektura, restauracje z gwiazdkami Michellina i fiordy. Jest jednak coś, co burzy wizerunek uporządkowanego, uładzonego miasta – naprawdę dziwne muzea. W Norwegii mają na ich punkcie bzika. Zresztą zobaczcie sami.
 • Madera
  2
  1
  Czy Sylwester nie mógłby się odbywać wiosną, kiedy pogoda bardziej sprzyja wyczekiwaniu na dworze na fajerwerki? Mógłby, jeżeli wybierzesz się na Maderę, gdzie co roku ma miejsce jeden z najlepszych na świecie pokazów sztucznych ogni, a temperatura w grudniu i styczniu sięga nawet 20°C.