• Zachwycająca Praga
  Praga jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Nic dziwnego - jej liczne zabytki przedstawiają spectrum stylów architektonicznych, bogato zdobione sale zamkowe zapierają dech w piersiach, a wielkie ogrody pozwalają odpocząć na łonie natury. Co szczególnie warto zobaczyć, odwiedzając Pragę?
 • Adam Jakubczak na pokładzie jachtu / @jakubczakadam
  19
  43
  Kapitan musi mieć twardą dupę. Jak wchodzi za ster, to nigdy nie wie, kiedy zza niego zejdzie. Tymczasem kapitanowie dają się załodze namówić na wyjście z portu w trudnych warunkach, bo załoganci chcą zobaczyć sztorm na własne oczy. Sprawdzić, czy wygląda jak w filmie. Po godzinie mają dość, ale nie wtedy już nie można wrócić - mówi kapitan Adam Jakubczak, który od lat 11 miesięcy w roku spędza na morzu wraz z żoną Edytą i córką Kaliną.
 • Miasto bez nazw ulic i numerów
  11
  3
  Miasto bez nazw ulic, wspomnienia o zmarłych na drzewach i grupy bezpańskich psów i kotów – Polaków może tam zaskoczyć jeszcze kilka innych rzeczy. Bo Bułgaria - to o niej mowa - to nie tylko 400 km linii brzegowej, smaczne jedzenie i niskie ceny.
 • 120 biur podróży traci możliwość prowadzenia działalności
  3
  120 biur podróży traci możliwość działania, przy czym muszą zrealizować wycieczki już wykupione. Ale nowych sprzedawać nie mogą. A klienci nie są w stanie sprawdzić, czy to ich biura podróży dotyczy problem. Z taką sytuacją w samym środku wakacji boryka się polska branża turystyczna.
 • Rodzina Łopacińskich w Laosie
  3
  19
  Czy mając dwójkę dzieci, stałą pracę i poukładane życie, można pewnego dnia spakować się w plecak i wyruszyć z rodziną w podróż dookoła świata? Eliza i Wojciech Łopacińscy oraz dwójka ich pociech - Lusia i Wojtuś tak właśnie zrobili, a wrażeniami z rocznej wyprawy podzielili się w książce "Zabrałam brata na koniec świata". W rozmowie z dziennik.pl podróżująca rodzina zdradziła, jak przygotować się do takiej eskapady.
 • Split, Chorwacja
  5
  84
  Przy wjeździe do Chorwacji czekają turystów w tym roku kontrole graniczne. Dodatkowo, chorwacki rząd podniósł opłaty za autostrady. O ile wydłuży się i jak bardzo wzrośnie koszt podróży do tego kraju? O czym jeszcze warto wiedzieć podróżując tego lata do Chorwacji?
 • Malta
  10
  6
  Malta to niewielkie państwo znajdujące się na położonej na Morzu Śródziemnym wysepce wielkości Krakowa. To kameralne i urokliwe miejsce świetnie nadaje się zarówno na rodzinny wypoczynek, jak i intensywne zwiedzanie. Dla tych, którzy chcą odwiedzić Maltę, mamy kilka praktycznych wskazówek.
 • Koloseum w Rzymie
  Włoskie ministerstwo kultury poszukuje kandydata na dyrektora Koloseum na całym świecie. Zwycięzcy konkursu, którego ministerstwo spodziewa się zatrudnić, oferuje pensję w wysokości 145 tysięcy euro rocznie plus premię w wysokości do 35 tysięcy euro.
 • HUCZNY I PIĘKNY KARNAWAŁ W WENECJI
  Około 80 tys. osób uczestniczyło w imprezach ostatniej niedzieli karnawału w Wenecji.
 • Sevnica, rodzinne miasto Melanii Trump
  2
  11
  Trzy dni atrakcji zaplanowano od piątku, dnia zaprzysiężenia Donalda Trumpa, w słoweńskim miasteczku Sevnica, w którym dorastała nowa pierwsza dama USA Melania. Kawiarnie i restauracje wprowadziły do menu m.in. "ciasta i naleśniki Melanii" i "prezydenckie burgery".
 • Narciarz
  3
  1
  Dla wielu osób koniec roku oznacza długo wyczekiwany początek sezonu narciarskiego. Do tego stopnia, że gdy już założą strój narciarski dobrany zgodny z najnowszym krzykiem mody, buty oraz przypną narty, o które poprosili w liście do Świętego Mikołaja, zapominają o bożym świecie.
 • Plaża Varadero
  19
  Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże, jeżeli nie na największej wyspie Karaibów? Kuba, bo o niej mowa, to setki kilometrów piaszczystego wybrzeża jak z katalogu turystycznego, a miejscami – jeszcze zupełnie dzikiego i nieodkrytego. Zobacz najlepsze plaże w kurortach i poza nimi.
 • Protestujący opuścili Sejm

  Protestujący opuścili Sejm. Ksiądz Lemański: Chciałem was przeprosić za milczenie Kościoła i obrzydliwe głosy jego niektórych przedstawicieli

 • Abp Wiktor Skworc

  Abp Skworc: Nasz premier to człowiek dynamiczny, poradził sobie z bankami, może sobie poradzi i z bramkami

 • Gareth Bale (w białym stroju)

  Katastrofalne błędy bramkarza Liverpoolu i cudowny gol Bale'a w finale Ligi Mistrzów. Real znów najlepszy w Europie

Zobacz więcej